Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Szóval akkor, mi a választék?

Szóval akkor, mi a választék?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 21:35
 1/8 anonim válasza:

Nos ez egy rendkívül bonyolult és ebből adódóan összetett kérdés. Értelmezni többféle képpen is lehet, mégis a józan ész és logika megkívánja, hogy a hosszú haj elválasztása közben/után keletkező választékra gondoljak. Nos mint már írtam, ez akkor keletkezik, ha szétválasztod a hajad és kilátszik a fejbőröd. Nos az a csík a választék. Mint írtam többféle képpen is lehet értelmezni ezt a kérdést, bár a mondandóm ezen pontján hozzátenném, hogy nemvagyok nyelvész, sőt, inkább reál beállítottságú vagyok. Tehát a következő értelmezésse a választék szónak lehetne egy halmaz amelyből elemeket választhatunk kis, mint például a kombinatorikában a kombináció definíciójában is erről van szó, tehát adott n elem közül k elemet választunk ki úgy, hogy egy elemet csak egyszer választunk ki és a sorrend nem számít, ebben az esetben ismétlés nélküli kombinációról beszélünk.

Tehát beláthatjuk, hogy tényleg többféle értelmezése létezik a választék szónak, mindenesetre egy nyelvészt kéne megkérdezni a pontos definíció érdekében.

Sok sikert.

2011. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
TL;DR
2011. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A választék egy kiválasztott valami amit a többi közül kiválasztottunk.
2011. ápr. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne válogass!
2011. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem válogatunk,jól van ahogy van.
2011. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy mi az,de nekem kell.
2011. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van vanillia, tutti frutti, rumosdió, és kávé!!!
2011. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Meteosaur király vagy!:-)
2011. ápr. 23. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!