Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Szeretnék egy kis falut, ahol...

Berci2001 kérdése:

Szeretnék egy kis falut, ahol normális emberek vannak. Hogyan vágjak bele?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis falut,ahol normális emberek vannak.Tehát nincsenek részegségtől összedőlt emberek,rablók,szemetelők meg ilyesmi,vagyis nem olyan mocsok városban akarok élni,mint úgy sajnos majdnem az összes ): Igaz csak gyerek vagyok,de már 10 és kicsit már értek a politikához.Szerintem sok ember szeretne egy mocsokmentes kis falucskában élni. :) Gyerünk jelentkezzetek!Hisz ha van remény,akkor meg lehet csinálni! :D

Kérlek,negatív hozzázsólásokat ne küldjetek!


2012. febr. 18. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
te akarsz alapítani egy falut? Vagy egy normális nyugis helyre költözni idővel? Ez utóbbi menni fog, az első aligha.
2012. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A puritánok is ezért indultak el Angliából Amerikában a Mayflower nevű hajón létrehozni egy jó és tiszta keresztény közösséget.
2012. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És sikerült nekik?Vagy még nem lehet tudni?
2012. febr. 18. 19:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Aki szeretne jelentkezni,küldjön e-mail erre a címre:mocsokmentesfalu@citromail.hu
2012. febr. 18. 19:15
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
A falualapítás rengeteg pénz és nem csak ,,kis" politikai szakértelemre van szükség hozzá. Kell keresni egy helyet, megvásárolni rengeteg földet, bevezettetni a közműveket,(víz,gáz,áram,stb.) házakat felépíteni, ha ebbe még nem rokkant volna bele a közösség, akkor meg kell szervezni a társadalmi életet, 1 miből fognak élni itt az emberek? Nem lehet csak úgy hirtelen egy helyet elárasztani új lakosokkal, nyilván amúgy is nagy a munkanélküliség, de hogy tudna eltarani még egy falut egy amúgy is szegényes hely. Mert vagy mocskos városok közelében marad az ember, ahol van munka, vagy létrehoz egy önellátó falut. Ebben az esetben viszont azt mondd meg nekem, hogy az amúgy is álmodozó és aszociális tendenciákat mutató emberek közül, akiket általában érdekelhet egy ilyen ötlet, ki fog napi 8-10 órát dolgozni szántóföldeken és veteményesben másokért? Az önellátáshoz is hatalmas kezdőtőke kell: állatok, gépek vásárlása, takarmány az első évre, vetőmagok, növényvédőszerek, üvegházakat, méhészet, istállók, stb. Ezen kívül mindig vannak olyasmik, amit nem tud előállítani az ember maga. 2 Önkormányzat alapítása, valakinek irányítania kell a falut. Olvasd el szépen Orwelltől az Állatfarmot és szerintem azzal már meg is tudtál mindent arról, hogy is sülnek el általában az efféle vállalkozások. Egyébként pedig óvodára, iskolára, esetleg középiskolára is szükség van, a tanárok privilegizáltabb helyzetére valószínűleg irigykednének a sima dolgozók, ezen kívül nem biztos, hogy a gyerekek egy ilyen helyen akarnak maradni, ahogy te elvágysz a kényelmes és mocskos környezetedből, úgy vágynának el ők az unalmas és nehéz sorsukból a városba, ahol nem kell annyit dolgozni, - vélhetőleg, - és mindent meg lehet kapni a boltokban.
2012. febr. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom!Már hónapok óta ezekkel foglalkozom.És azt mondtam az jöjjön aki szeretne.Akkor mihaszna lusta emberek csak nem jönnek!
2012. febr. 19. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!