Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha adnának ki új pénzérmét...

Ha adnának ki új pénzérmét esetleg papírpénzt az alábbiak közül te kit vagy mit látnál rajta szivesen, miért és hogyan?

Figyelt kérdés

Kiszel Tünde

Győzike

SP

Puli (a kutya)

Orbán Viktor

Gyurcsány Ferenc

esetleg mindet együtt kivéve a kutyát



2012. júl. 5. 21:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Puli kutyát, mert a felsoroltakból neki van egyedül némi ész is a fejében. Nem kéne olyan nagy személyeket, mint Deák Ferenc meg gróf Széchenyi István egy napon emlegetni egy olyan senkivel, mint Kiszel Tünde (mai napig nem tudom, hogy ő úgy kicsoda micsoda), Győzike vagy Orbán...
2012. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Justin Biebert ^^
2012. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
magamat...
2012. júl. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
benkő dánielt
2012. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Petőfi, Kossuth, Széchenyi, Deák, őket kéne, kell rárakni a pénzeinkre. Nem holmi töltött mellű énekest vagy leégett politikusokat. Mert azok, akik most a pénzeinken vannak, emberek voltak, akik szolgálták a hazát.
2012. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 liliann13 ***** válasza:
100%

Wesselényi Miklóst

Szentgyörgyi Albertet

Semmelweis Ignácot

esetleg Göncz Árpádot

2012. júl. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ezt a kérdést komolyan is fel lehetne tenni, nem pedig viccelődve. Úgy lenne ötletem, így nem igazán tudom hogy erre most mit írjak. Ha azt mondom Győzike lepontoznak? S ha Kiszel Tünde akkor meg fel? Vagy most hogy van ez? Akkor már legyen inkább a Puli, azzal senkinek nincs komoly baja.

Különben szoktak kiadni limitált szériás gyűjtői érméket, nem hiszem hogy sok olyan híres ember lenne, aki még nem szerepelt pénzen. De persze a forgalmi érmék már más témakörbe tartoznak - én talán Szent Lászlót (nem rémlik, hogy sok pénzen rajta lett volna), Anonymust (tök fain lenne a csuklyás fószer a pénzen, egyben művészi és elgondolkodtató!), Hadik Andrást (mégiscsak jó ha egy dicsőséges alak is feltűnik a történelmünkből), Puskás Tivadart, Neumann Jánost venném fel a listára. A nem-emberi alakos pénzek is divatosak voltak régen, a pulit picit én is bugyutaságnak tartom, de egy vizslát, agarat vagy kopót elég méltóságteljes kiállással lehet ábrázolni pénzen, ha kutyáról van szó. Megfontolandó e mellett mint non-figuratív ábra a Feszty-körkép (bár ez már lehet, hogy volt), Csontváry Magányos Cédrusát vagy Munkácsy valamelyik nevesebb festményét. Persze az Egri vár, a Festetics kastély, valamelyik szebb Árpád-kori templomunk vagy a kékestetői magassági pont (a kő, de ha modernebb kell a torony) sem mutatna rosszul és ellentmondás nélkül rá lehetne nyomni bármiféle pénzre.

2012. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
Fekete Pákót
2012. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
94%

Batthyány Lajos

Nagy Imre

Apponyi Albert

Kossuth Lajos

a költőket írókat annyira nem szeretném pénzen látni de ha egyet választani kellene akkor Babits Mihály

2012. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ady Endre


17/L

2012. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!