Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ti hogyan értelmezitek az...

Ti hogyan értelmezitek az alábbi viccet?

Figyelt kérdés

[link]

Szép kis lavinát indított el, és sokan - szerintem - tévesen magyarázzák, kíváncsi lennék, ki mit gondol róla.

(Nem tudom, melyik kategóriába illene a kérdés, politikaiba azért nem akartam sorolni, mert végül is egy viccről szól, a 'Humor'-hoz meg nem tartom elég komolytalannak.)



2013. ápr. 7. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
jó a vicc
2013. ápr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
alapból tényleg vicces,de nagyon nem szimptaikus hogy egy népirtást vettek alapul
2013. ápr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
egyszerűen egy morbid vicc.
2013. ápr. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 paya ***** válasza:
100%

Egy skinhead megvert 10 cigányt és egy kismamát.a biro első kérdése:a kismamát miért verte meg?

Látja biró úr a 10 cigány magát sem érdekli.kb ez is ennyire morbid.

2013. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
paya az a baj, hogy ez morbid viccnek is rossz. egyszerűen nem jó.
2013. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nektek is az jött le belőle, hogy az a két svéd váratlanul érte a hallgatóságot (sok változata ismert a viccnek, ezért fogalmazok általánosan), nem tűnt logikusnak/érthetőnek, miért kéne kivégezni őket, és ezen csodálkozik a kérdésével (amit Hitler arra forgat ki, hogy a kutya sem törődik a zsidókkal)? Mert igazából ezt szerettem volna megtudni, csak félreérthetően fejeztem ki magam.

Ha megnézitek, a kommentelők már mélyebbnél mélyebb filozófiai kérdéseket feszegetnek lejjebb, pedig szerintem az eredeti kitaláló fejében meg sem fordult ilyesmi. Idézek: "A vicc arról szól - még ha morbid is -, hogy mondhat az ember bármit, ha a másikat nem érdekli. Illetve hiába mondd neki fontosat, ha ő csak azt szűri le, ami épp fontos neki vagy őt is érinti. A többit leszarja nagy ívbe. Tehát a vicc lényege, hogy sajnálatos módon az emberek szarnak egymásra, nem törődnek a másikkal."

Most én vagyok a nagyon hülye vagy ők lovalták bele magukat túlságosan a pártfoglalásba?

2013. ápr. 8. 17:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként kösz az eddigi válaszokat!
2013. ápr. 8. 17:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a százezer afgán és egy biciklis postás változatot ismertem :) De igen, szerintem is váratlanul éri őket, mert ugye a hat millió elég nagy szám, és így a két svéd furcsán hat, nem tűnik reálisnak.

Na ezt jól meg magyar fogalmaztam, de remélem a lényeg érthető :)

2013. ápr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A vicc az egy egyszerű morbid vicc. Lehet helyettesíteni mással, akkor is morbid vicc marad. Ebből csak azért lett vita, mert hitler, zsidó, magyar, pusztítás, öldöklés, kivégzés, gázkamra stb stb... és sokakat ez érint.

Viszont, bár nem vagyok nő, se szőke, de ennyi erővel a szőke nős viccekről is lehet mély gondolatokat megfogalmazni, hogy miért bántjuk őket ezekkel a viccekkel. Csak nézőpont kérdése. Az anyós viccek is ilyenek.

Ha úgy nézem, hogy ilyen viccet nem lenne szabad, mert sért valakit, akkor szó szerint az internetes vicceknek, képeknek stb. kb. a 97 százalékát nem lenne szabad kitenni. Lásd pl. a szőke nőset... Mennyi szőke nőt megbántunk ezzel. Tudom van különbség a szőke nő és egy gázkamra között, de akkor is. Túlzás az egész.


Ami a Hitler témát illeti. Nem vagyok történész, de nem csak ő gyilkoltatott le több millió embert. Ő csak egy pont volt a történelemben. Előtte, utána is sok millió ember hal meg a mai napig néhány önkényes f*sz érdekei miatt...

Nem vagyok zsidóellenes, nem vagyok rasszista, de már bocs, mégiscsak a zsidók tartanak kézbe mindent. És még ez sem elég nekik. Szóval lehet, hogy valami jóba kezdett Hitler bácsi .. :) Bár a módszert nem tartom jónak, de most jöhet a sok "magyar", akik majd leszólnak. Csak ne felejtsétek el, hogy mi magyarok birkák vagyunk. Most is nézzétek megy mi megy az országunkban, de senki nem csinál semmit, csak basztatja egymást a hülye viccek miatt...

2013. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem egyszerűen arról szól, hogy van egy egyértelmű irány ezt mindenki megérti, de a sallangot (a 6 millió mellet) a 2 db-ot adott esetben mindenki csodálkozva fogadja.
2013. jún. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!