Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan értelmezitek az új...

Hogyan értelmezitek az új Alkotmány alábbi pontjait?

Figyelt kérdés

P) cikk

A természeti erõforrások, különösen a termõföld, az erdõk és a vízkészlet, a biológiai sokféleség, különösen a honos

növény- és állatfajok, valamint a kulturális értékek a nemzet közös örökségét képezik, amelynek védelme, fenntartása

és a jövõ nemzedékek számára való megõrzése az állam és mindenki kötelessége.


II. cikk

Az emberi méltóság sérthetetlen. Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét

a fogantatástól kezdve védelem illeti meg.


Lehet ezt a földvédelmének, illetve az abortusz egyfajta tilalmának felfogni?


2012. jan. 3. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet
2012. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem szorul megmagyarázásra, ha tudod, hogy a fentiek védelmében, hogyan néznek ki a büntetési tételek, ha pl. szennyezed a folyót, tavat, légteret stb. vagy ha születik olyan törvénykezés ,hogy aki terhes és iszik, dohányzik vagy egyéb egészségtelen életét él, az büntetőjogilag felelős - tehát büntethető. Én így értelmezem. Lehetne tovább ragozni, de ha ezt sem érted nincs értelme tovább taglalni.
2012. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mustafa33 ***** válasza:
Igen. És mi ebben a kifogásolható?
2012. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én magam is úgy értelmezem, megerőítést szerettem volna nyerni a kérdés kiírásával...leginkább azért, mert egyes ellenzéki körökből hiányolták mind a föld védelmét, mind az abortusz tilalmát, miközben olvasva az Alkotmány szövegét szembesülhetünk a ténnyel, hogy tulajdonképpen ebben a formában ezt bele is foglalták...köszönöm a válaszokat
2012. jan. 4. 23:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek. Az első voltam a válaszadók között és nem vagyok narancs érdekelt, de ugy értettem, ahogy leírtam. Azért mégis csak vannak közös pontok.
2012. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!