Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Hogy kell értelmezni ezt a...

Hogy kell értelmezni ezt a verset? Esetleg egy elemzést mondanátok róla?

Figyelt kérdés

Tatárosi szürcsöge,

Purgi szarkaköcsöge.

Sápi hápi vödörbe,

ijesztő kis gödörbe.

Ezer szaros lókefe,

Megkefél a hóeke.

Üszögében szürcsöge,

Piros három orrkefe,

Marcipános tányérban

összevisssza cimbalom.


2013. dec. 29. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A verset áthatja a költő lelkének végeláthatatlan küzdelme.A vers vélhetően a költő utolsó 85 évében íródott.A rímek gondos elhelyezése még egy bizonyos rendet mutat a szerző életében,azonban ezek csak rejtett örömök voltak a hétköznapok 5.világháborút idéző hangulatában.Az utolsó két sor különcsége már az elmeháborodottság felé vezető utat imitálja de a költő még lát egy halvány lila fényt mely a reményt szimbolizálja.A remény mint szimbólum csak a sorok között szerepel.A vers megszólítottja a kaszás aki véletlenül lehúzta magát a WC-n és magával rántotta a költő gyerekkori szende énjét.A lírai ént felváltja a morbid én.A vers alapján egyértelműen meghatározható hogy a költő valószínűleg nyelvújító volt de Lakatos Dzsúlió,a magyar nemzeti irodalmi önképző kör vezetője,merő elutasítást tanúsított eme nagyszerű újítás felé.
2013. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nincs olyan hogy valamit valahogy kell értelmezni mármint ilyen versek témában biztos nem. az elemzés pedig egy saját vélemény, nincs értelme mástól segítséget kérni. persze értem én ez valami remek vers és ide kellett írni:D
2013. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2013. dec. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van mégegy vers, amit egyszerűen nem tudok értelmezni. Első válaszoló, kérlek segíts! (elemzés is jöhet)


A vers:


Egyszer voltam könyvtárban,

Örültem hogy könyvtár van.

Hömbölödött Mardekár,

Jaj de jó, hogy jaj de kár.


Félálomban repülök,

össze-vissza köpülök.

Kár hogy vissza nem talál,

Ősszakállú Mardekár.


Szaros kefe nyugalomban

várja, hogy egy bácsi nyomban

kinyomja a kocsikulccsal,

ügetve a vén kulaccsal.


Ne feleselj vén paszulyka,

várod már a szíved hurka.

De a paszuly nem felesel,

hurkának meg nincsen szive,

laggolok, mint öreg csibe.


Hogyha három medve jönne,

piros orral, meg gyötörve,

Azt hinném, hogy Boldizsár,

Aki krumplit nem darál,

egérlyukat megtalál,

orrlyukából kandikál

a zöld takony, s a vén tanár.


Öreganyám szája fárad,

Úgy ordít már reggel hatkor.

Mér ordibálsz öreganyám?

Azért mert a szájam fárad,

feketeszín pizsamában.

2013. dec. 29. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!