Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mi a tárgy? Segítséget kérünk.

Mi a tárgy? Segítséget kérünk.

Figyelt kérdés

Kis segítséget szeretnénk kérni annak meghatározásához, hogy mi a tárgy.

Ország-város játékot játszottunk, és ebbe a kategóriába az egyik játékos beleírta, hogy Nap, ill. tészta.

Nem sikerült igazságot tenni, hogy jó e, az egyik csoport szerint nem, mert földrajzi név, illetve étel, a tárgy pedig itt használati tárgyat jelöl, a másik szerint viszont a tárgy kategóriába minden jó gyakorlatilag, mert mindenre rámondható, hogy tárgy.

Nem szeretnénk ebbe nagyon mélyen filozófiailag belemenni, annyit kellene eldönteni, hogy kinek van igaza: ország-város játéknál a tárgy kategória mit fogadhat el.

Köszönjük a segítséget :)



2014. jan. 25. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
igen így tárgy tényleg szinte mindenre rálehet húzni. bár a napra akkor sem mondanám mert mint mondtátok az földrajzi név sokkal inkább. viszont a tésztára illik. esetleg legközelebb kössétek ki a tárgy csak használati eszköz lehessen.
2014. jan. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyébként ez nem humor kategória mert értelmes választ vársz:D de nem gond, csak mondom
2014. jan. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Én vagyok, aki írtam ezeket a szavakat tárgyként. Én azt gondolom, hogy a tészta nem is vitás, hogy tárgy. A Napot én magam később meggondolásból azért mondtam, hogy nem annyira tárgy, mert az egy tulajdonnév valójában, arra a csillagra, ami körül a Föld forog. Így nem egy tárgy általában, hanem az egy Földrajzi név. Ezt így el is fogadtam.


A tésztán volt igazából a "vita", de ez szerintem nem is vitás hogy tárgy. Mivel minden étel tárgy.

2014. jan. 26. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:

A Nap nem földrajzi név :D Hülye.


Egyébként meg nagyon is tárgy, mondj egy (1) indokot, hogy miért ne lenne!

2014. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!