Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Tudtok-e valami érdekes...

Tudtok-e valami érdekes szituációt mondani?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el írni egy (fantasy)regényt, és jól jönne bele néhány képtelen helyzet. Ráadásul jó poénnak tartom ezt a kérdést, szóval várom a minél viccesebb válaszokat!

ui.: lehet teljesen egyszerű is, pl: a csirke átment az úton(na jó azért nem pont ilyen).



2014. máj. 1. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Cicuáció !! Mesélj a könyvedről és csak akor tudok segíteni neked ! Mert így nem tudom mit mondjak !!
2014. máj. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az út átment a csirkén.
2014. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő!

Elég nehéz lenne összefoglalni, hogy pontosan miről szól(eléggé terjedelmesre sikeredett elsőre). Az alaptötlete az, hogy a Földön kívül egyéb világok is léteznek még, meg másik dimenziók, meg stb. Az eddig szereplő világokat mindenféle mesékből, legendákból szerzett ötletek alapján építem fel, (picit másképp, mint az eredetiekben). Szóval adott nekünk egy ilyen világ, ami úgymond kilóg a sorból, mivel nincs neki pályája, sőt, semmilyen logika szerinti útvonala. Tehát összevissza kering a dimenziókban. Ezt a világot rémuralom alá hajtotta a Gonosz Császár, egyedül egyetlen szabad ország maradt meg - a Szabad Királyság. Ez az egy is egy varázslatnak köszönheti létét, azonban ez a búra, ami körülveszi, hamarosan el fog tűnni. Ezért kellett egy "kiválasztott", aki majd megmenti az egész bagázst, aki nem mellesleg a hercegnő(Hope-nak hívják) a Szabad Királyságban. Szerencsétlen azonban átesik egy világok közti átjárón csecsemő korában, és a Földön landol. Árvaházba kerül, évente váltogatja otthonait, majd egy baleset következtében(amit egyébként ő okozott, teljesen véletlenül) nevelőszülei visszaviszik az intézetbe. Hope visszaszökik régi otthonába, mert ottfelejtette a könyvét. Visszafelé találkozik Buckkal, aki szintén a Szabad Királyságból való(nem, nem nemesi családból származik, de ez most teljesen mellékes). Üldözőjük is akad, akit egyébként Zsoldosnak hívnak, és aki a Gonosz Császárnak dolgozik. Egy átjárón át elmenekünek tőle, a gond az, hogy nem haza, hanem Sohaországba. Itt összebarátkoznak ez eltűnt fiúkkal,(sőt, később még Hookkal is, bár vele inkább csak üzletet kötnek), találkoznak Wendyvel is, aki egy sajnálatos baleset során szellemmé változott. Félreértés ne essék, nem halt meg, csak éppen nem is él olyan nagyon. A későbbiekben felbukkan Alan is, aki Buck (mostoha)testvére. Néhány kisebb incidens után Hope, Buck, Wendy(akit azóta sikerült visszahozni a testébe), Alan és a kálózok szövetségre lépnek, miszerint Alan átjáróján keresztül, Hook hajóján elhagyják Sohaországot. Az eredeti cél, ugyebár a Szabad Királyság. Valahol partot is érnek, elválnak a kalózoktól, a saját útjukat járva. Később kiderül, hogy egyáltalán nem ott vannak, mint ahová menni készültek. És ez így menne néhány részen keresztül(sikerül nekik portált szerezni, átkelnek rajta, végül mégsem jár sikerrel az akció).

Nagyjából eddig jutottam, "röviden". *és még azt se tudom, hogy érdemleges-e a témám, na mindegy* A világaimban többnyire ismert mesehősök lennének a mellékszereplők. Néhány világ, amit bele akarok tenni:

•Elvarázsolt erdő

•Sohaország

•Csodaország

•Óz

•Narnia

•Erlantia as VV(ez itt a világ, amiről beszéltem)

•a Földet hogy is hagyhattam ki...

•lesz még szó Atlantiszrólis, de oda nem megy senki, csak lesz róla szó

Néhány dolog a főszereplőkről:

•Hope és Alan folyton vitáznak valamin.

•Ha nem vitáznak, akkor hülyéskednek, de a kettő megy nekik egyszerre is.

•Buck az egyetlen józan eszű tagja a csapatnak(és nem túloztam)

•Wendy cirka 200 évet töltött Sohaországban, ami miatt Alan magázza és öreganyámnak szólítja( szegény gyermek nincs tisztában a saját korával, de ebbe ne menjünk bele)

•Wendy mindig "le akar telepedni valahol", ami persze sosem jön össze.

•Bucknak van egy feneketlen táskája(amibe tényleg minden belefér)

•Ezért Buck mindenhonnan szuvenírt gyűjt.


Körülbelül ennyi lenne.

2014. máj. 2. 19:07
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második kommentelő!

Nos, ez is egy variáció, mondjuk nem pont ilyesmire gondoltam.:DD

2014. máj. 2. 19:09
 5/7 anonim ***** válasza:
egyszer mentem mászni egy klubba (spider) és a helységben ahol a phéndztár is van néhány ember beszélgetett, de kijött oda beszélni valakivel egy mászó leányzó is akin ilyen leggings volt és hát azért úgy elképesztően jó segge volt meg az egész csaj is rendbe volt de a segge az nagyon parán jó volt, nagyjából a helység sarkában álltak de nem teljesen. tökmindegy mi csak mentünk fizetni és véletlenül leejtettem egy százast :D ami fogalmam sincs hogy mert vízszintes volt a talaj de elgurult és így egy félkört leírva begurult a csaj sajrához ott körözött aztán eldőlt :D szóval odamentem felvettem a phéndzt és közben 2mm-ről megnéztem a panorámát :D
2014. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja most olvastam el hogy fantasy regényt írsz. akkor ez nem ide vág :D bocs!
2014. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia :)

Mi van azóta a regényeddel? Nekem nagyon bejön a leírtak alapján :D

2014. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!