Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Angela Merkelnek mért az az...

Angela Merkelnek mért az az aláírása, hogy Cupli Whil?

Figyelt kérdés
[link]

2015. márc. 1. 21:23
 1/5 anonim válasza:
Roonil Wazlib
2015. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
Ez az illuminátus beavatási neve.
2015. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kapaszkodj meg jó erősen a fotelodba vagy valamibe:

Angela Merkel aláírása az, hogy Angela Merkel. :P

Az más kérdés, hogy te minek olvastad (félre)...

2015. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mért ezt te Angela Merkelnek olvasod ?

Akkor átvered megad azzal, hogy mit kell ott látnod. :D

Azt ha akarom én is látom, hogy (C)ngela W(erkel).

De inkább Cupli Whil.

2015. márc. 1. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szabályos betűalakítás csak az írástanulás folyamatában követelmény, ill. "fafejű" tanító néni esetén még alsó tagozaton is. De normális helyeken már második osztályban is engedik az egyedi vonásokat (persze nem a szándékosan eltorzított írást). Pedig már elsőben sem teljesen egyformán írnak a gyerekek...

No, a lényeg, hogy az évek során mindenkinél kialakul az egyéni írásmód.

A másik pedig, hogy aki sokat ír, és nincs rákényszerülve a szép írásra, az előbb-utóbb elnagyolja a betűket. (Akár olyan szintig is, hogy a saját kézírását sem mindig tudja elolvasni. Én is jártam már így párszor. :D)

Ez fokozottan igaz az aláírásokra; sőt, vannak, akik szándékosan alkotnak maguknak egyedi aláírást (szignót), láttam már néhány olyat, aminél csak a kezdőbetűk voltak felismerhetők, a többi betű egyáltalán nem.

És akkor elemzés következik. :)

Jelen esetben a nagy a "érdekes" lehet, mert tényleg c-nek nézhető... De nekem pl. az anyukám sem a "hivatalos" nagy a-t használta, hanem folyó- és nyomtatott betűs írásban is a kis írott a betűt, csak nagyobb méretben. Lehet, hogy nekem már ezért "állt rá a szemem" erre a formára; számomra simán felismerhető, hiába nincs rendesen összekötve.

Az n-et nagyon sokan "u-san" írják, azaz ún. csészevonalat a kapuvonal helyett, ill. akár csak egy olyan "vonással", mint itt is látható. (Ha gyorsan írok, akkor én is; továbbá az e-t és az a-t is a kancellár asszonyhoz hasonlóan "elsietem"; és egy időben a k-m is valami hasonló volt, csak jobban kidolgozott.)

Az l-je abszolút felismerhető, bár ez a "te olvasatodban" is megjelenik. :D

A g-je és az M-je abszolút "szabálytalan", egyedi. (Az M után következő e és r pedig teljesen kimaradt.)


Ha a szabályos betűformákra koncentrálunk, akkor persze olvasható "Cupli Whil"-nek, de akkor sem lenne teljesen pontos a "szabálytalan p"-vel, ill. az i-kről a pontok hiányával... :)

2015. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!