Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért van félig-meddig hasznos...

Miért van félig-meddig hasznos kék hüvelykujj?

Figyelt kérdés
mi haszna van? ha úgy gondoljuk hogy se nem hasznos és nem is haszontalan akkor nem értékeljük

2015. jún. 23. 11:34
 1/4 A kérdező kommentje:
a választ*
2015. jún. 23. 11:35
 2/4 2xSü ***** válasza:

Miért ne értékeljük. Lehet, hogy egy válasz egy érdekes, megfontolandó nézőpontot hoz be, ami önmagában hasznos, de tételesen meg hibákat tartalmaz. Pl. egy matematikai kérdésnél lehet, hogy egy olyan perspektívát ad, ami segít a feladat megoldásának megtalálásában, csak éppenséggel tételesen hibákat tartalmaz a levezetés. Jó, ha a kérdező visszajelzést kap arról, hogy az adott választ nem kell teljes egészében ignorálnia, de fenntartásokkal kell kezelnie annak a tartalmát.


Ez gyakorlatilag három fázisú értékelés. Simán lehetne akár öt csillag is, hogy hasznosság szempontjából hányas osztályzatot adnál a válaszra. Miért ne?

2015. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de te azt nem bírod érzékelni hogy valaki a válaszodra rányomott egy félig-meddig-et, csak azt hogy valaki le/fel pontozta a válaszod.
2015. jún. 23. 12:09
 4/4 2xSü ***** válasza:

Nekem nem is kell érzékelnem. Ha látom, hogy a válaszomra mondjuk 62%-os az értékelés, akkor abból tudni fogom, hogy ugyan valaki hasznosnak találta, de lehet, hogy van benne hiba. Felül tudom vizsgálni, hogy valóban jó választ adtam-e, jól tudom-e azt, amit leírtam.


A válaszok értékelése alapvetően a kérdezőnek szól, hiszen ő az, aki kérdez, ergo nincs meg adott esetben a megfelelő tudása ahhoz, hogy eldöntse, hogy az adott válasz jó-e, vagy sem. A többi válaszadó viszont ilyen módon tudathatja a kérdezővel, ha egy választ jónak, problémásnak, vagy kimondottan hibásnak gondol. Összességében jól van ez így szerintem. Nem tökéletes, de mivel mindenki ismerni a rendszer működését, ezért mindenki helyén tudja kezelni ezeket a százalékos értékeket.

2015. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!