Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Melyik a nagyobb súlyú,1...

Shan-Yu kérdése:

Melyik a nagyobb súlyú,1 tonna fa vagy 1 tonna vas?

Figyelt kérdés
Nem egyforma? :)

2016. aug. 8. 17:15
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért tette ezt a kérdést valaki át a humor kategóriába, én komolyan kérdeztem.
2016. aug. 10. 16:41
 12/25 Tom Benko ***** válasza:
Jeleztem is. Egyébként teljesen jó a kérdés, és szép a válasz is rá.
2016. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Mojjo ***** válasza:
100%
Teljesen igaz, a tudomány rovatban van a helye, akkor is, ha triviálisnak tűnik a kérdés. De egyébként egy apróságra senki nem tért ki: attól is függ, milyen alakú, és elrendezésű a fa, vagy vas. Egy vékony, hosszú vasrúd felfelé állítva kevesebbet fog nyomni a mérlegen, mint fektetve, vagy mint egy vasgolyó. Minimálisan ugyan, de mégis...
2016. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Amúgy ez régen egy tévévetélkedőn volt kérdés.
2016. aug. 11. 14:46
 15/25 anonim válasza:
0%
Szerintem meg ugyan annyi csak a fának nagyobb a térfogata mert több kell belőle mint s vasból
2016. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Mojjo ***** válasza:
@15: ahogy már írták, a nagyobb térfogat (hacsak nem légüres térben van, vagy nagyon simára van kialakítva a fa és vas alja, és nagyon sima talajra van helyezve) egyben nagyobb felhajtóerőt is jelent, ami a testekre hat, így a súly legáltalánosabb definíciója szerint a nagyobb térfogatú test súlya lesz kisebb.
2016. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Mojjo ***** válasza:
@14: tévévetélkedőn ez totál rossz kérdés, ugyanis több helyes válasz létezik. Egyrészt a súly melyik definíciója szerint (elfogadott simán m*g szorzatként értelmezni a súlyt, ugyanakkor a húzza a felfüggesztést/nyomja az alátámasztást definíció is él), másrészt milyen körülmények között. Tud-e rá felhajtóerő hatni, vagy sem. Szóval egy vetélkedőn tök mindegy, mennyit tudsz, és mit válaszolsz, mivel a kérdésre nincs egyszavas válasz, simán bebukhatod...
2016. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
A vetélkedőben a játékosok azt mondták hogy egyforma, de a megoldás az volt hogy a vas nehezebb.
2016. aug. 12. 15:45
 19/25 anonim ***** válasza:

Az m*g nem a súlyerő, hanem a nehézségi erő.

(És nem egészen a gravitációs erő.)

2016. aug. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Mojjo ***** válasza:

@18: a vetélkedő kérdéseinek kitalálója nyílván a felhajtóerő miatt írta ezt. És önkényesen a súly fogalmának egyik definíciója mellett rakta le a voksot.


@Parafagólem: nézz utána, ha gondolod, meg fogsz lepődni. Az m*g szorzat sokszor, sok helyen van súlyként definiálva, és teljesen elfogadott definíció rá.


Lsd pl: [link]


De a NASA honlapján is számtalan helyen megtalálhatod ugyanezt, pl:

[link]


És még kismillió helyen. Sőt, a wikipedia is így vezeti be a súly fogalmát:

[link]


Igazság szerint attól, hogy mi megtanuljuk, hogy "a súly az az erő, ami húzza a felfüggesztést, vagy nyomja az alátámasztást" és valóban elfogadott definíció rá, nem az általánosabb.

2016. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!