Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A Titanicon miért nem kapcsolt...

A Titanicon miért nem kapcsolták be a GPS-t, akkor észlelte volna a jéghegyet? Vagy a kapitány ott is menőzni akart egy nőnek, mint a Costa Concordián?

Figyelt kérdés

A titanicról kevesebb infó maradt fenn, de nem értem miért nem használták a különféle helymeghatározós rendszereket, elkerülhető lett volna a baleset.

A costa concordia ugyanez, de ott a kapitány elismerte a mulasztását, hogy direkt kikapcsolta a rendszereket, hogy a part közelében menőzzőn egy női utasnak.

Elkerülhető lett volna a titanic katasztrófája?



2017. márc. 29. 22:19
1 2 3 4
 11/37 Mojjo ***** válasza:
92%
Oké, megnyugodhatunk, troll. Végülis ez a jobbik eset.
2017. márc. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
94%
#11 Hát mondjuk ez tényleg egy jó kérdés, hogy melyik a jobb vagy rosszabb: aki nem képes egy adott szintet megütni, vagy aki szándékosan nem hajlandó egy adott szintet megütni.
2017. márc. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 Mojjo ***** válasza:
89%
@12: itt inkább arról van szó, hogy viccesnek találja ezt a kérdést a kérdező, meg jól szórakozik a válaszainkon. Furcsának éppenséggel furcsa, de az számomra ennél kifejezetteb szomorúbb lenne, ha az derült volna ki, hogy valóban ilyen szinten buta.
2017. márc. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
6%
Én személy szerint nem hiszem, hogy buta lenne. Szerintem csak trollkodik kicsit, én is szoktam olykor :D Nincs fórum, ahol ne lenne pár troll, itt most úgy érzi a kérdező, hogy épp ő az ügyeletes :)
2017. márc. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
75%

#14:

A kérdező kommentjénél a Napnál is világosabb lett, hogy trollkodik. Elég kezdő szinten űzi még a trollkodást.

2017. márc. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 Mojjo ***** válasza:
67%
@14: igen, én is erre jutottam, lsd #11. :)
2017. márc. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%
Akkor csak egyezik a véleményünk :D
2017. márc. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
89%

Jogos a kérdés! - ha bekapcsolva lett volna a GPS, a Titanic és a jéghegy is ismerte volna SAJÁT helyzetét...

.

Persze, az, hogy te tudod, hol vagy és én is tudom, hol vagyok, nem tudjuk azt, a MÁSIK hol van!

.

Erről jut eszembe: Zrínyi miért feltünősködött a biztos halálba kirohanásával, talán lusta volt elővetetni géppuskáit?

2017. márc. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Wadmalac ***** válasza:
85%

"Azért tényleg rakhattak volna rá radart, vagy gps-t, mert nem volt szép, hogy elsüllyedt az a nagy hajó."


Most elvonatkoztatok a troll-gyanútól. Bár marha nehéz most már.


1. szépen értelmesen leírták, hogy akkoriban nem volt. Sem GPS, sem radar, sem rádió-háromszögelés, még audio-átvivő rádió sem, csak szikratávíró. Viszont a hajó rendelkezett minden akkoriban adott hardware-feltétellel és tudással a biztonsági előírásokról, hogy ez elkerülhető legyen.


2. ha lett volna, sem változtat semmin (kivéve az ütközéselhárító radart, az kivédhette volna), mert a kapitány az akkori szinten elvárható mértékben tudta, hol vannak. Szándékosan ment arra, mert időt akart nyerni, az első úton el akarta nyerni a Kék Szalagot, a leggyorsabb hajó díját, mert óriási marketing-értéke lett volna.


3. tökéletesen tudta a kapitány, hogy az egy jéghegy-veszélyes terület. Csak az időbeni észleléshez szükséges biztonságos sebességnél sokkal gyorsabban mentek.


Az tény, hogy a mai butabiztos biztonsági felszerelések megakadályozhatták volna a katasztrófát.

Elvileg.

Mert te is felhoztad példának a Costa Concordiát.

A Titanic kapitánya sem tartotta be a biztonsági előírásokat. Színtiszta becsvágy és önbizalom alapon.


Human failure.

Nincs mit reklamálni a technikán.

2017. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Mojjo ***** válasza:
60%

@19: troll "gyanú"? :D Oké :D

Viszont ez a kékszalag történet pusztán egy igen elterjedt városi legenda. Szimplán nem igaz.

2017. márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!