Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Szerintetek megvalósítható?

Szerintetek megvalósítható?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy Tesla Model X- et.

A gondom vele csak az, h a hatótáva meglehetősen alacsony.

Tegnapelőtt vettem egy Tesla Model S- et, abban sem bírja sokáig az elem, h megyek vele. Múltkor is lemerült a benzinkút előtt. A szomszéd meg vigyorogva integetett az 1000- es swiftjéből. És lóbálta a kulcsokat, miközben toltam a Teslámat. Kellemetlen volt.

Pedig megvettem bele a szivargyújtóba dugható fogyasztáscsökkentőt is, aminek igen szép fénye van, egy kis lcd kijelzőn írja is a pillanatnyi fogyasztáscsökkentés értékét is. Menet közben volt, h 4-5L/100- km megtakarítást is mutatott. Viszont h megálltam, akkor azt mutatta, h 100%- a megtakarítás mértéke. Szerintem átverés.

Egy nap alatt mentem vele pedig vagy 2000- km- ert.

Most arra gondoltam, vennék egy Model X- et, hátha az tovább bírja. Bár vannak kétségeim a Delorian- style ajtók miatt, gondolom azok is elektromosak benne.

Holnap elmegyek, veszek egyet, h hazajöttem a gyárból.

A fogyasztás és az akkumerülés ellen is kitaláltam amúgy, h mit lehet tenni, h ne járjak hasonlóan, mint a múltkor. Nem fog rajtam többet röhögni a szomszéd sem. Irigykedni fog!

Ugyanis az az ötletem támadt, h veszek ilyen zsebbikázó kis akkumulátort, h lemerülnek a kocsiban az elemek, egyszerűen csak rádugom a szivargyújtóra és bebikázom vele a kocsit.

Aztán az is eszembe jutott hatótáv növelő megoldásnak, h veszek ilyen telefonokat töltő sok ezer mAh- ás power bankot, azokat sorba kötve rácsatlakoztatnám menet közben a szivargyújtóra, ezek menet közben is tudnák tölteni a kocsi akkumulátorait. A lényeg, h sorba kötve nagyobb feszültséget érjek el a sok 5V- os kis powerbankkal, mint a kocsi akkupakjának a kapocsfeszültsége. Így értelemszerűen a kocsit töltené a powerbank, nem pedig a powerbank a kocsit. Természetesen csinálnák hozzá egy nyomtatott áramkört egyenirányító diódákkal és tranzisztorokkal, meg minden, h tolóüzemi visszacsatolás is megvalósítható legyen, így úgy működne végülis az elektromos rendszer, mint a forma 1- ben, a motorféküzem és a fékenergia is visszatáplálna a kis powerbankokba, ezzel hatalmas energismegtakarítást elérve és persze a környezetet is védve.

A szomszéd meg irigykedhetne, mikor elsuhanok mellette, miközben tankolgatja az 1000- es swiftjét.

Szerintetek ez így ebben a formában megvalósítható?

Aki csinált már ilyet, v akinek van tapasztalata a kivitelezhetőség és a költséghatékonyság/ megtérülés terén, az kérem írja le a tapasztalatait. Nem szeretnék úgy járni, h megveszem a powerbankot, oszt semmire sem megyek vele, mint tudjuk nem olcsó egy ilyen manapság.


2018. márc. 6. 18:59
 1/5 anonim válasza:

Remek ötlet!

Szerintem megvalósítható, kedves Nagyon Menő kolléga! :)

2018. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez nem lett túl vicces :(
2018. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Humor herold
2018. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem is rossz ötlet, lehet olcsóbb mint az akku :)


Egy Teslába ha jól tudom millió forintokba is kerülhet az akku. A powerbank néhány ezerből megvan és kell belőle kb 100 db. Magyarán megveszem akku nélkül, vagy használtan hibás akkuval a Teslát. Kiveszem a rossz akkut, ha van benne és teszek helyébe powerbankokat, így az akku nem milliókba csak százezrekbe kerültek :) Egyszer kipróbálom az tuti :) Ja és kevesebb áramot fog fogyasztani, mivel a powerbankok tömkelege könnyebb mint a gyári akku :) Kisebb súly = kisebb fogyasztás

2018. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 cabriobarat ***** válasza:
A Model X ajtaja benzines V8 hajtottan nyílik.A powerbank a tuti.Régi laptop akkuból vedd ki a cellákat azt még kösd rá.Alul van egy kis szerelőnyílás azbautó alatt.A gyári akku 2db 3.7v-os li-ion cella 1000mAh.De van hely 4db sima AA ceruzaelemnek is.Mióta kicseréltem a laptopból kiszerelt akkukra az óta a hatótávom 1M km.Üdv egy tesco takarító.Amúgy a boltba nissan gtr el megyek, 12es tunning szint.Múlt havi fizuból raktam félre még egy tesla model s re.Gyüjtő vagyok.
2018. márc. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!