Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megvalósítható?

Szerintetek megvalósítható?

Figyelt kérdés

Vettem tegnap egy Tesla Model 3- ast.

Jól megy a sok lóerős motorjával, húz mint a veszett marha.

Jó meleg is van benne, képzeljétek olyan meleg van benn 5- perc után meztelenűl kell beülni. Ja és mindezt 15- 20- méterről bekapcsolom a mobilommal, ki sem kell menni a házból hozzá!

Ilyenkor mindig mosolyogok, mikor látom a szomszédot pizsomában szaladni kifele beröffenteni az 1000- es swiftet, én meg csak mosolyogva mutatom neki a telefont, meg lóbálom a tesla kulcsát, hadd irigykedjen! Bár szerintem nem érti mit akarok mondani, mert olyan hülye arcot vág olyankor, néz, mint kapu az újborjúra, legyint egyet, oszt ott ahogy jött, úgy szalad be a papucsába a házba, miközben az 1000- es swift tolja a füstöt.

Visszatérve az eredeti problémára... tök jó ez a tesla, meg minden, de kevés a megtehető km. Vagy a fogyasztás túl magas, nem tudom.

Eddig 2000- km- ert mentem vele, de mindig tök hamar lemerül benne az elem. És sokáig tart feltölteni. Vhogy csökkenteni kellene a fogyasztást.

Így hát az az ötletem támadt, h teszek a szivargyújtóba ilyen szivargyújtóba dugható fogyasztáscsökkentő bizgenytyűt.

Ha igaz, amit a dobozára írtak, akkor akár 50%- al kevesebbet fog tőle fogyasztani a kocsi.

A dobozára ez van írva: “Half as much use, half as much consuption”

Ez azért elég ígéretes. 50%- megtakarítást ígér még a szlogenjük is. :)

Ha ez igaz, pont dupla annyit km- ert fogok tudni megtenni vele, mint nélküle.

Vki, akinek teslája van próbála már? Van tapasztalat?

Szerintetek megéri ilyet tenni a kocsiba? Nem olcsó a szerkezet, nem szívesen dobnák ki több ezer ft- ot, h mégsemnilyen hatékony. Csak azért h a végén a fészerben végezze és azon kelljen gondolkozzak, h h is tudnám értelmesen újrahasznosítani... mint a többi cuccot, ami ott végezte.

Szóval várom a tapasztalatokat. :)


2018. márc. 5. 09:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon Menő, te vagy az?

Ezek a Model3- asok szarok. Vettél vna inkább egy Mazda 3- at, abban jobban hatékony a fogyasztáscsökkentő is. :)

2018. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Az ezres swiftes csávó meg röhög rajtad, amikor megtankol 5 perc alatt és elmegy 7-800 km-t, ameddig te azt számolgatod hogy el merj-e indulni vidékre, úgy hogy közben fűteni meg klímázni is kellene.
2018. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 D. Brasco ***** válasza:
44%
Szerintem tegyel a teslaba dupla 1000-es swift motort....ha lemerül a gombelem akkor átvaltasz ezekre
2018. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ok, a fent írt fogyasztáscsökkentő adalékkal kapcsolatban tapasztalat esetleg?
2018. márc. 5. 10:15
 5/21 anonim ***** válasza:

"szivargyújtóba dugható fogyasztáscsökkentő bizgenytyűt."

Erre céloztál? Ez biztos nagyon jó lesz.:) Vagy vegyél pár duracel elemet oszt' drótozd rá azokat, attól bivaly lesz a "gép".:) Ha még sem, akkor kénytelen leszel venni egy igazi autót. Tudod, motorral, meg minden.

2018. márc. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 D. Brasco ***** válasza:
100%
A tesla fogyasztasat csipsztuninggal lehet a legjobban csökkenteni.....vagy a mulkor olvastam egy fórumon hogy a szivargyujtot rövidre kell zárni es akkor még plusz 220km tehető meg vele
2018. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Inkább szedd ki belőle a felesleges plusz súlyt. Dobálj ki pár akkut a fészerbe belőle. Minél könnyebb annál jobban gyorsul és annál tovább birja.
2018. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Jelentve!

(Remélem előbb utóbb kitiltják innen ezt a barmot)

2018. márc. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%

#8- szerintem inkább az ilyeneket kéne tiltani innen, akik barmoznak másokar, meg jelentenek kérdéseket, csak mert nekik nem tetszik.

Olyan nagy dolog lenne átugrani, ha nincs humorod?

Savanyúkáposzta!

2018. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod, hogy senki nem vesz téged komolyan, kérdező?

Ez amit idefostál bőbeszédűen, még a humor kategóriába is kevés, a közlekedéshez meg nem sok köze van.

2018. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!