Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha valaki jön hozzám és...

Ha valaki jön hozzám és kutyát simogat utána letörlöm a kilincseket ez normális?

Figyelt kérdés

Egy fóbia kialakult nálam. Ha valakit látok kutyát simogatni és bejön a kinti kapunk és megfogja a kilincset, kattogni kezd az agyam, hogy ne úgy jöjjön fel, mert akkor mindent összefogdos itt a lakásba.


Például ismerős simogat kutyust kimegy a kapunk, majd másvalaki megfogja azt a kutyás kilincset és úgy jön fel hozzám teljesen nyugtalan leszek, és nem érek a kilincshez.


Ez normális, vagy betegség?


A kilincseket letörlöm, vagy könyékkel nyitom ki.



2019. júl. 27. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
18%

én például telefon nyomkodás után, mindig megmosom a kezem, és úgy nyúlok az ételhez, billentyűhöz, vagy úgy fekszek le az ágyba, hogy kezet mostam.


Reggel munka előtt nem úgy iszom a kávét hogy előtte fogdostam a telefonom.


Bennem azért van ez, mert a munkában a retkes kézzel fogdosom a telefont, meg lerakom mindenhova, aztán ki tudja.



Persze kutyasimogatással ugyanez, valamint itthoni bármelyik munka után, pl porszívózás után megmosom a kezem és csak ugy megyek enni.


Engem is irritál ha más retkes kézzel fogdos mindent.

2019. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, ez egyfajta kényszercselekvés, általában lelki problémák okozzák. Olyasmi ez, mint a körömrágás. Persze ártatlannak tűnik, de érdemes vele szakemberhez fordulni, bizonyos esetekben elfajulhat odáig a dolog, hogy a koszfóbiád miatt a házat se mered elhagyni.
2019. júl. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!