Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért szeretem ennyire a...

Dead_angel16 kérdése:

Miért szeretem ennyire a napfényt/holdfènyt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,tudom elég fura kérdés.. és mindekit kérek,hogy normális választ hagyjon itt,ha nem hisz ezekben csak görgessen tovább☺️köszönöm!


Szóval,egészen kicsi korom óta szeretem a napfényt,megnyugtat,és mindig olyan heylre ülök,ahol süt a nap. A holddal is hasonló a “kapcsolatom” olyan helyzetben van a szobám ajtaja,(illetve erkélyem van,és mindig besüt a holdfény)

Hogy teliholdkór mindig leülök a földre és nézem.. szóval tudom elég érdekes de mind a kettőt nagyon szeretem.

Valaki tapasztalt hasonlót?

Aki szeretne írhat privát üzenetet is😇



2019. nov. 3. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem olyan szokatlan dolog. Én is szeretem a napfényt és a holdfényt. Valószínüleg biológiai háttere-alapja van a dolognak. Képeket szoktál készíteni? Nekem a fényképezés a hobbim (legalábbis régebben sokat fényképeztem), éjszaka állványról nagyon szép képeket lehet készíteni holdfényben.
2019. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Első komenttelőnek:

Szoktam,nagyon sokat,pont most fotóztam le a naplementét,nagyon szép volt🥰

Sajnos a holdfényről képeket nem nagyon tudok csinálni,mert gépem nincsen,csak telefonom,de az sötétben elég trágya képet csinál😅😂

És köszönöm a választ😊

2019. nov. 3. 16:43
 3/3 anonim ***** válasza:

A Napnak számos pozitív hatása van: erősíti a csontokat, szépíti a bőrt, a szívnek is jót tesz, csökkenti a daganatos betegségek előfordulását és a téli depresszió leküzdésében is segít, ha minél több időt töltünk a szabadban, amíg világos van (még ha a Nap speciel nem is süt). Így nem csoda, ha az ember ösztönösen is próbálja az életét a "napos oldalon" élni.

Másrészt gondolom, 16 éves, romantikus tinilány vagy és az égitestek kiválóan alkalmasak az elmerengésre, álmodozásra. Nem csoda, hogy rengeteg zene, film, vagy irodalmi mű címében szerepel a Nap, a Hold és a Csillagok. Lehet, hogy neked sem ártana egy csendes holdfényes éjszakán, ha belefognál egy versbe, vagy prózába.

Ja, mellesleg én is fotózom (szintén mobillal) és szép naplementés képeket is szoktam készíteni (néha még otthon valamelyik képszerkesztővel meg is buherálom és így egészen álomszerű, szürreális képeket alkotok). A Holddal viszont nem igazán tudok mit kezdeni, de a Spektrumon november 11-én lesz a "Mi szükségünk a Holdra?" című ismeretterjesztő film (2011), amit még nem láttam, de kiváncsian várom. :)

2019. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!