Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom ki vagyok pontosan?

Nem tudom ki vagyok pontosan?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat vàltoztam az utóbbi időben rossz irànyba. Nem tudom magamat elfogadni depresszióval küzdök. Szinte mindig szomorú vagyok. Nincsenek baràtaim akik vannak azokba sem bízhatom meg. Próbàlom megtalàlni magamat de nem sikerül. Kezdem feladni az életet

2020. jan. 31. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen, hasonlóban vagyok. Én azt csinálom, hogy megélem tudatosan, cirógatom a kis démonaimat azzal a tudattal, hogy mint minden időszak, ez is véget fog érni. Nem sok vigaszt nyújt igazából, de amúgy ha tudatosan csinálod akkor ez a fájdalom csak gazdagítani fogja a lelkedet.
2020. jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Azért mert rossz a kérdés.

Az hogy ki vagyok..?

Ez egy változó gondolathalmaz az elmében. Emlékek a múltból, és ezek alapját számítások a jövővel kapcsolatosan. Ezek gondolati, érzelmi villanások a tudatban. Nincs egy állandó darabja sem! Minden jön-megy, más dolgoktól függ, és változásban van. Tökéletlen, múlandó, és feltételekhez kötött. Aztán ez a baj hogy azt hisszük mint ember, mint "én" ez a változó gondolathalmaz vagyunk. Pedig nem biztos..

Az jobb kérdés h mi vagyok..?

Mert van valami ami látja, megfigyeli ezt a változást. Ez nem gondolat, és nem lehet elképzelni. Ezt csak tapasztalni lehet, mégpedig a jelen pillanatban. Mindig csak most van, és úgy ha nem gondolkodunk róla. Mert csak a gondolataink "szennyezik" ezt be, ezt a jelenlétet. Ez egy elsőre üres unalmas semmi, de ha tartósan éli át valaki, akkor mégis történik valami.. Mert a jelenlétként, a pillanat tiszta, abszolút tapasztalásában lehet egyé válni azzal ami van. Igazi önvalónkkal. Azért igazibb mert az nem változik.., és ha van egy részünk ami nem változik, akkor az inkább jellemző ránk mint a változó külső formák.. Sokan keresik ezt, van aki évekig meditál hogy elérje, de van akinek egyszerűen megy..

Ha nem gondolkodsz tehát róla hogy mi vagy, akkor találhatod meg magadban erre a választ ;)

2020. febr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A ki vagyok kérdésre a legnagyobb filozófusok sem tudtak válaszolni, ha ezt kérded magadtól, túl nagy terhet rósz magadra.

Két fontos kérdés van.

1 Mit akarsz?

A kérdés bár egyszerűnek tűnik, mégis sokan félreértik, hogy mit akarnak, vagy hogy az mennyit is ér meg.

(Példa: egy ember vágyik a főnöke munkályára amit nem érhet el, mindegy mi okból. Vajon helyes e az hogy a vágya leköti? Nem e kéne átfogalmaznia a vágyát?

Dehogynem.

Mire vágyik valójában mire lehet lebontani azt a vágyát ami fruszrációt szül, hisz sikertelen a vágy elérésében?

Az illető vágyát fel lehet bontani, vajon a főnök vezetői helyzete az amire vágyik?

Elérheti, de nem azon a munkahelyen.

Máris van egy reális cél.

A főnök keresetét szeretné?

Elérheti, de máshol.

A főnök kényelmes munkastílusa a vonzó?....)

Tehát a lényeg, a mire vágyunk kérdésre sokan túl szűklátókörűen válaszulunk, ezért rá kell jönnünk miért vágyunk arra valójában.


2.Milyen emberré akarunk válni?

Nagyon fontos kérdés, és jobban determinál minket annál, hogy ki vagyok én...

A kérdés magába foglalja azt hogy min kéne változtatnunk, mit kéne elkezdenünk és tennünk.

2020. febr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!