Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a küldetésem az életben?

Mi a küldetésem az életben?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, aki mentálhigénével, pszichológiával esetleg más elvontabb, természetfeletti dologgal foglalkozik? Olyanra gondolok, ami segít megfejteni például a karma általi eseményeket az életünkben vagy hogy miért történik mindig ugyanaz, vagy átok ül-e rajtunk?

Ezek csak példák, egyiket sem állítom magamról, de az biztos, hogy van egy visszatérő dolog az életemben és nem értem mit csinálok rosszul. Gyerekkoromban egy közösségben voltam, nagyon jó csapatot alkottunk, amíg nem jött egy új lány a csoportba. Megsajnáltam amiért olyan egyedül volt, így összebarátkoztam vele, bemutattam a többieknek. Utána engem kiközösítettek. Később az iskolában, gimnáziumban hasonlóan történtek a dolgok. Mindig én maradtam alul. Volt, hogy udvarolt nekem egy fiú, bemutattam a barátnőmet neki és összejöttek. Olyan is volt, hogy együtt voltam már valakivel. Volt egy barátnőm, aki várt a buszra, megkértem a barátomat, hogy vegyük fel, mert sokat kell várni a buszra. Hónapokkal később lebuktak. Kiderült, hogy összeszűrték a levet a hátam mögött. Úgy 5 éve egy barátnőm panaszkodott milyen szar a munkája, nincs rendesen bejelentve stb. Nekem egy rendes munkám volt, irodai pozícióban. Tök jó csapatban voltunk csajok, összetartottunk. Odavittem a barátnőmet, azóta a munkahelyi barátnőm rám se hederít, sőt kiderült, hogy most lesz esküvője és az én barátnőm, akit odaszerveztem lesz a koszorúslány. A barátnőm meg közben azt mondta, "jajj el is felejtette, hogy mi ismerjük egymást". Tök bejött neki a meló, most felszedett egy pénzes pasit és terhes és annyira elszállt magától, hogy amúltkor találkoztunk, ráköszöntem, mosolyogtam, indultam felé, hogy megkérdezzem mizu, erre elfordult....???? De komolyan. Miért felejtik el az emberek, hogy honnan indultak? Nekem a munkám is ebből áll, hogy munkát keresek embereknek. Az egyik ismerősöm azt mondta, szerinte nekem ez a küldetésem az életben. Amolyan közvetítő vagyok, aki segít az embereknek megtalálni az útjukat és rávezetni őket a boldogság útjára. Csak sajnos ez mindig az én életem rovására megy. El vagyok átkozva? Állítólag ha valami többször megtörténik az életben, az valamit tanítani akar. Ez most mit akar? Az biztos, hogy már senkit nem fogok bemutatni senkinek és ismerősnek nem fogok munkát adni. Ezt a leckét megtanultam. Magamról, mint emberről azt gondolom, hogy egy teljesen hétköznapi, normális, megbízható ember vagyok. Jól alkalmazkodom. Rigolyáim nincsenek, nem vagyok elviselhetetlen. Viszont nagy a szociális érzékenységem, mindig mindenkinek segíteni akarok. Embernek/állatnak egyaránt. De miért jövök ki ezekből a szitukból mindig szarul???



2020. júl. 3. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: a felelősség vállalás
2020. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2020. júl. 4. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek részben igaza van.

Neked meg kell tanulnod hogy mi miért történik!


Tudom hogy nincs 2 ugyanolyan ember, de bátran kijelentem hogy ugyanabban a cipőben vagy mint régen én. A gondolataid csak úgy visszhangoznak a fejemben.


Az én nagy kérdésem a "Mi az élet értelme volt?". És mindaddig nem kaptam rá választ amíg nem kezdtem önfejlesztésbe. Tudod mi az igazság? Még az élet értelme is találgatja hogy mi az élet értelme... :) Fogalma sincs hogy merre haladjon a világ.



Elmondom mit mondanék a régi önmagamnak:

Te most azt hiszed a világ ellened van, hogy te különleges vagy, meg azt hogy neked kell az élet értelmére választ kapnod, meg te fogod megváltani az emberiséget.

Lassan azt fogod képzelni hogy már minden tudsz a világról és nem lehet semmin változtatni. Azután meg akarod ölni magad mert úgy érzed a világ nem fogad el. De ez mind csak kifogás hogy ne kelljen megküzdened a boldogságért. És ne kelljen felelősséget válalnod a saját életedért.

Ez a legjobb dolog ami valaha történhet veled! Minden gondolatod azt jelenti hogy gondolkozol! A válaszokat azért nem találod meg mert nem ismered sem önmagad sem a világot. Azt hiszed igen de az igazság hogy nagyon keveset tudsz.

Kezdj el önfejlesztő videókat nézni ahogy én tettem. De ami a legfontosabb, hogy engedd lazára a régi önmagad és az elméd. Ha nem vagy vevő a változásra akkor nem tud se jó se rossz irányba változni a világról alkotott képed.

Ha egy kicsit informálódsz a videókból:

- Rájössz hogy ami veled történik természetes é nem vagy egyedül és több 100 ember ugyanazt gondolja mint te.

- Az hogy különleges akarsz lenni abból ered hogy az evolúció jobbnál jobb és másabbnál másabb emberekre törekszik. Ez egy természetes dolog de meg kell tanulnod kezelni.

- A küldetésedet pedig úgy tudhatod meg ha elképzeled hogy mindened megvan. Kocsi, ház, jó feleség, milliók stb... Ha mindened megvan, mit csinálnál szívesen?

- Hogyan kell és miért felelősséget vállalnunk az életünkért. Mindenen tudsz változtatni és a te felelősséged hogy változtass! Ha szar az életed ne az életet/ sorsot/ szüleidet/ Istent/ karmát/ stb... okold mert azzal azt mondod a sors kezében van az életed.

Lehet hogy a genetikádon nem változtathatsz de a te felelősséged mit hozol ki belőle.

Lehet hogy a körülmények miatt vagy ilyen helyzetben de a te felelőséget hogy beletörődsz-e vagy megküzdesz a jobb életért.

Lehet hogy a viselkedésed a szüleid miatt lett olyan amilyen de a te felelősséged hogy változtatsz-e rajta.


Az öfejlesztő videók pedig mind segítenek ebben:

Önmagadról:

https://www.youtube.com/channel/UCfhkvVIbTJqeQvf4HUNyKAg/vid..

A Világról:

https://www.youtube.com/channel/UCprDlwp0p9pKAZQ8wnzAQ4g/vid..

Ez Magyarország 2 legjobb önfejlesztéő csatornája


Tudom hogy nem hiszel nekem én sem tenném, még akkor sem ha tényleg a jövőbeli önmagam mondaná. Azt mondanám ez lehetetlen hogy megtörténjen, én soha nem lennék ilyen.


https://www.youtube.com/watch?v=zBS3PuAuEk0

2020. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3. Válaszoló, köszönöm szépen a válaszodat és a tippet. Meg fogom nézni a linket, amit küldtél.


Hozzátenném még, hogy sosem gondoltam magamról, hogy én sok mindent vagy mindent tudok a világról vagy magamról. Pont ellenkezőleg. 🙂

Nagyjából egy éve foglalkozom önismerettel és januárban fejeztem be egy több hónapos önismereti kurzust, aminek az lett a következménye, hogy minél többet tudtam meg magamról annál jobban éreztem, hogy egyre kevesebbet tudok magamról. 😃 Meg úgy a világról...


Azt sem mondtam, hogy én valami kiválasztott vagyok, aki megváltja a világot. Csak megemlítettem egy ismerősömet, aki abban hisz, hohy mindenkinek van valamilyen feladata, küldetése a földön és szerinte nekem ez.


Én nem tudom mi az igazság. De hasznos, amit küldtél, jók az infók, úgyhogy mindenképp megnézem.


Egyébként nő vagyok. 🙂

2020. júl. 7. 17:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és nem akarom megölni magam és változtatni szeretnék! 😃 Ezért mentem el önismereti kurzusra.
2020. júl. 7. 17:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!