Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A Székelyek Magyarok? Ti mit...

A Székelyek Magyarok? Ti mit gondoltok? Tényleg nem kedveltek minket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Erdélyben élő Magyar(Székely) vagyok. Régóta nyugtalanít ez a kérdés. Légyszives nyugtassatok meg,hogy mi Székelyek is, Magyarok vagyunk. Én szintén magyarnak érzem magam nem érzem, hogy lenne köztünk valami különbség a tájszóláson kivűl, esetleg anyi, hogy mi egy picivel több pálinkát iszunk.:D Két nagybátyám ki költözött magyarországra (egyik Miskolcra a másik Budapestre) és teljessen beilleszkedtek az ottani magyarságba, már tájszólásuk sincs :D. Szerintem ebből látszik, hogy mi is Magyarok vagyunk. Sok hasonló kérdést elólvastam itt, és az jött le hogy nemigazán kedvelik a magyarórszagi magyarok a székelyeket. :D Köztünk is vannak idióták és inteligensek. Én kedvellem a magyarórszágiakat :). Szeretem a magyarság történelmet és nagyon sokat tudok a magyar történelemről. Szóval visszatérve, mi Székelyek Magyarok vágyunk?

2020. aug. 25. 22:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

Lepontozhattok :


Én személy szerint nem utállak titeket. De van ami zavar. Az egyik, hogy pl úgy, hogy nem is itt laktok, de szavazhattok (persze nem mindenki, de értsd jól). A másik, ami egy munka társammal vt vita, hogy megszólalt, hogy ő igazi magyar. Akkor én, aki itt született, tanult, lakott, én vajon mi vagyok? Kínai... De mint ember, ezt leszámítva nincs veletek semmi bajom

2020. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Mivel magyarul beszélsz magyar vagy.
2020. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
2-sen szakadok. Én németül beszélek, akkor német vagyok XD
2020. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem a 2-es úgy érti, ha magyar az anyanyelved akkor magyar vagy :D
2020. aug. 25. 22:45
 5/16 A kérdező kommentje:
1-es én nem szoktam kijelenteni hogy "igaz magyar vagyok" de ha kűlfőldre megyek és megkérdezik hogy honnan jöttem általába azt mondom: "Romániából de magyar vagyok" :D Na ilyenkór mindenki nagyott nézz :D
2020. aug. 25. 22:53
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Aki kételkedik a Székelyek magyarságában az vegye át a kárpátmedence történelmét

kb. a Kr. e. 4. sz. -tól , és szégyellje magát a tudatlanságáért.


Mert minden Székely Magyar , de nem minden Magyar Székely.


Te pedig kérdező nyugodtan mondhatod , hogy Magyar vagy, mert román az biztos nem.

2020. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Magyar felmenőkkel magyar vagy, nyilvánvaló. Még ha véletlenül nem is beszélsz magyarul -még-, mert ostoba szüleid voltak.

Pláne ha beszélsz is magyarul. Én nagyon szeretem a különböző tájszólásokat. Legjobban a palócos tetszik.


A magyarul beszélés meg idegen -félidegen- felmenőkkel az, ami. Keverék, a la Kalergi, nem magyar. A kárpát-medencei hungarusok a történelem alapján hozzánk számítanak, még ha meg is vannak vezetve manapság.

2020. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azta! Az utóbbi két választ jó látni. :D
2020. aug. 29. 22:58
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Részemről az nem magyar, aki szerint ti nem vagytok magyarok.
2020. aug. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Szia! Én sokat vagyok székelyek között, az a tapasztalatom, hogy az idősebb korosztály (45+) lenézi a magyarországi magyarokat, ahogy egymás között hívnak minket, a táposokat. Ettől függetlenül természetesen a székelyek magyarok.
2020. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!