Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Életkor és szellemi életkor,...

Életkor és szellemi életkor, ki hogyan van vele ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kiváncsi lennék ki hogyan gondolkodik a betöltött életkorra, szellemi életkora kapcsán. Huszonnégy éves vagyok sok dologban volt már részem és szerintem minden egykorú álltalábban így van ezzel. Nagy részt a hozzám hasonlóak ahogyan én is egyetemre jár vagy dolgozik, én mindkettőnek részese vagyok. Nem tudom ki hogyan gondolja de én még mindig 18-19 évesnek érzem magam, egyszerűen hiába vannak olyan feladatok az életben amiért felelőséget kell vállalnom nem változtatnak meg, nem érzem magam felnőttnek. Semmit nem változtam 18 éves korom óta, fizikailag lettem erősebb de még a kinézetem sem változott. Faterommal mikor erről beszélek azt mondja mindig, régen több lehetőségük volt fiatalon mint nekünk és nem kellettek kiegészítők ahhoz ami valójában vagy. Nem tudok azonosulni a saját korosztályommal, de nem is szeretnék úgy érzem nem oda tartozom.

2020. szept. 3. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

30 felé döngetve is megragadtam kb. 21 évesen tudatban. Én sem érzem magam felnőttnek. Ha családom lenne sem érezném felnőttebbnek magam.


Talán 50 éves korunkra azért csak menni fog, majd a fiatalabb generáció segíteni fog minket bevéníteni :D

2020. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
54 éves nő vagyok. Közhelyes, de igaz a mondás, miszerint mindenki annyi éves, amennyinek érzi magát. Nem szó szerint értendő, vagyis az, aki negyvenévesen is húszévesként gondolkodik, nem kezd el éretlenül viselkedni, csupán felszabadultan tud örül az életnek.
2020. szept. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!