Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tűrjem el magam mellett...

Hogyan tűrjem el magam mellett az embereket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jóban a családommal, nem kommunikálok velük, ha mégis, csak összeszólalkozunk.


Barátokat sehol nem tudtam szerezni, még az utcán is hajlamos vagyok a rám vagy a kutyámra tett beszólásokra/megjegyzésekre agresszívan reagálni. Állandóan higgadtnak kell lennem, de fárasztó. Párkapcsolataim pár hétig tartottak, mert nem megy, fos az egész. Volt, hogy valakivel az első randin már odáig fajult a dolog, hogy egymást lökdöstük.


Nem érzem magamat kötekedősnek, de irritál másoknak a beszólogatása, a nagyképűsége, és ahogy bánnak az állatokkal, a kutyájukkal, ahogy beszélnek minden apró élőlényről. Számomra csak az állatok szentek, ezek meg irtják Őket és rohadt mocskos módon jónak gondolják magukat, csak mert emberek.


Utálom, ha valakit kezdek megismerni, mert rájövök milyen lenéző még emberekkel szemben is. Engem is gyakran lenéznek, de én nem is bántok senkit ok nélkül.


Sokszor hiányzik, hogy beszélgessek valakivel, de állandóan vita van. Ha megjátszom magam, tűrök. Hamar belefáradok.


Szedtem gyógyszereket 2 évig, állandóan mást kellett, mert mind egészségügyi problémát okozott nálam. Frontin, Rivotril, Risperdal, Risperidon, Akineton, Stimulaton, meg még ki tudja mit kellett szednem.

Ezeket csak a sok okoskodó gyógyszeriparos kedvéért írtam le, mielőtt még arra terelődne a szó, hogy ''szednem kéne valamit.''


Inkább valami olyasmit mondjatok, ami Nektek is segített, már ha voltatok hasonló helyzetben. Sportot ne mondjátok, mert 20 kilométereket megyek egy nap. 18L


2020. szept. 4. 09:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
69%
Az emberek nagyrésze sajnos eleve rossz indulatú valljuk be. Nehéz egy olyan környezetben élni, ahol az emberek kiállhatatlanok és bántják az állatokat ( sajnos én is olyan vagyok aki egy "haszon jószágot" is képes sajnálni ) A helyzet az, hogy rosszkor vagy rossz helyen. Próbálj meg olyan embereket keresni a környezetedben , vagy másfelé akik állatvédő programokban / munkahelyeken helyezkednek el, esetleg még akiről tudod, hogy álaltszerető (foglalkozik a kis kedvencével) próbálj meg vele szót váltani, lépj be közösségi oldalon klubbokba amely védi és szereti az állatokat. Nem fogja megoldani a problémát, de viszont ott biztosan találsz olyan embert akivel szót értessz. A bogyók semmit nem fognak csinálni egész addig amíg a környezeted nem lesz megfelelő. Próbáld meg elkerülni az összes állatkínzó videót vagy embert. Remélem tudtam segíteni.
2020. szept. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sok Facebook csoportban benne vagyok, ami az állatvédelmen alapszik, de azok az emberek ugyanolyanok, mint a többi, ugyanúgy kiközösítenek engem.
2020. szept. 4. 10:55
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan világban élesz, ahol rengeteg ember szól be, sokszor ok nélkül is. Ha agresszívan reagálsz ezekre, csak olajat öntesz a tűzre. Sokkal hatásosabb lehet, ha inkább csöndben maradsz és tovább sétálsz.

Ha ilyen temperamentumos vagy, jobb lenne a gyógyszeres kezelés mellett, egy szakember segítségét is ingénybe venned, hátha tapasztalsz némi javulást.

Az emberek nem fognak változni, mindig lesznek rosszindulatú, kötözködő emberek. Úgymond a te döntésed, hogy beglalkozol velük és hagyod, hogy lehúzzanak a saját szintjükre, vagy felülemelkedsz, összeszorítod a fogad és tovább sétálsz.

2020. szept. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha általánosságban tapasztalod a kiközösítést, akkor valószínű még nem állsz kész a közösségbe lépésre. Ha túl agresszív, vagy túl akaratos vagy, vagy ha nem lehet veled nyugodtan érveket váltani. Vagyis felnőtt, inteligens vitát lefolytatni, akkor nagyon nehéz közös nevezőre jutni.

Nem tudom, mi az, amit még nem próbáltál meg, de előbb próbálj ki minden indulatkezeléses módszert, csak aztán próbálj egy közösség tagja lenni. Vagy persze keress hasonló temperamentumú embereket, hátha ők türelmesebbek egymással, hisz mind ugyan abban a cipőben van.

2020. szept. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egész életem a kussolásról szólt, már nincs türelmem a finomkodáshoz, besokalltam.
2020. szept. 4. 11:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezzel nincs semmi baj. Te ilyen vagy. Oké. Csak az emberek többsége meg (joggal) nem tud mit kezdeni egy agresszívkodó, túl temperamentusom kislánnyal, ezért, ahogy el kell fogadni, hogy te ilyen vagy, te meg fogadd el, hogy az embereknek ez nem kell, és kiközösítenek.

Ha meg zavar a kiközösítés akkor alkalmazkodj a közösséghez, amihez tartozni akarsz.

Nincs harmadik opció.

2020. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Vagy alkalmazkodsz, vagy egyedül maradsz a macskáddal
2020. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na erről a lealacsonyításról beszéltem! Mindenki ugyanígy reagál(na), ha kiközösítik, csak inkább csendben marad. Én is így voltam vele egy darabig, aztán rájöttem, hogy teljesen felemészt a csend.


7-es, nem macskám van, hanem kutyám. Macska nem kell. Nagyobb eséllyel kapják el/ölik/kínozzák meg, mint egy kutyust, aki egész nap velem van. És aki meg tud védeni.

2020. szept. 4. 13:54
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Milyen lealacsonyításról beszélsz?

Ha valakit általánosságban kiközösítenek, akkor annak van oka. Ha szeretnél tartozni egy bizonyos csoporthoz, teljesen mindegy ki vagy és hogy milyen csoporthoz szeretnél tartozni, az egyetlen mód, hogy alkalmazkodsz az adott csoporthoz.

Ez nem lealacsonyítás, hanem így működik az élet. És ez nem csak rád, hanem minden egyes emberre igaz.

Például egy ateista hiába szeretne a keresztényekhez csatlakozni, nyilván nem fogja megtalálni az istenhívők között a helyét és ha hirdeti is azt, hogy ő nem hisz istenben, akkor ki fogja őt közösíteni a közösség. De ugyan így ezer és ezer példát lehetne írni.

Egyébként meg (szerintem) ha valakit kiközösítenek, nem ez az általános reakció, hanem a legtöbb ember megkeresi a számára legszimpatikusabb csoportot, közösséget és alkalmazkodik hozzájuk, pont azért, hogy befogadják. Sajnálom, ha ezt eddig nem tanultad meg az életben, sajnálom azt is ha ez neked nem összeegyeztethető azzal aki vagy, de ilyen világban élünk, és nem tűnik túl valószínűnek, hogy ez valaha is változni fog. Hisz az ember alapvetően társas lény, viszont minden társas együttműködéshez, legyen az családi/baráti/szerelmi/üzleti kapcsolat mindig szükség van kompromisszumokra, összedolgozásra, és legalább egy minimális hasonulásra.

2020. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


a leírásodból nem derül ki, hogy miért is szeretnél közelebb kerülni az emberekhez. Pont azt írod le, miért kerülöd őket, igaz?

Azt írod, a párkapcsolat fos.

Azt írod, csak az állatok szentek számodra.

Azt írod, hogy mindenkivel összeveszel.

És azt írod, hogy a kutyád megvéd tőlük. Jól elvagytok.


Mi szükséged az emberekre egyáltalán? Fejtsd ki, kérlek.

2020. szept. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!