Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vajon tényleg igaz: Okos...

Vajon tényleg igaz: Okos enged, szamár szenved?

Figyelt kérdés
Az egész életem arról szól, hogy mindig engedtem mindenkinek. Gyerek koromban engedtem, hogy a fűtetlen szobába legyek, mert csak ott jutott hely. Fiatalon, hogy menjek külföldre, mert nincs pénz itthon. Pincérnek mentem, ahol szintén a szakma része, hogy állandóan a vendégnek kell igazat adni! A volt nejemnek átengedtem a lakást a gyerekek miatt. Engedtem, hogy ellenem nevelje őket. Örökléskor engedtem a tesóimnak, hogy a végrendelet ellenére igazságosan osszuk el, amink van és még sok minden más. Akiknek engedtem nem becsülik a dolgot nagyra, hanem lenéznek. A lényeg az, hogy mindig engedtem és ami engem illet mindig "B" terveket kellett gyártanom, hogy 1-ről a 2-re jussak. Tehát sokszor elgondolkodom, hogy megállja-e a helyét a fenti mondás?

2020. szept. 24. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden mondást ezt is fenntartásokkal kell kezelni.


PRO TIPP: pl az a mondás sem mindig igaz, hogy aki korán kel aranyat lel.

2020. szept. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ismerősöm azt a mondást alkalmazza, hogy: Két embertípus van eltaposol vagy eltaposnak. Szerintem drasztikus de ő állítja mai világ ilyen.
2020. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ez a mondás maximum akkor igaz, amikor valami lényegtelen dolgon vitatkozol. Amúgy nem (én ritkán engedek, de az is igaz, hogy az erkölcsösség határain belül. ) A szamár az aki hagyja, hogy átgázoljanak rajta.
2020. szept. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!