Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan tudhatom, hogy alkalmas...

Sansastarkk kérdése:

Honnan tudhatom, hogy alkalmas lennék-e orvosnak? 16/L

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a kémia és a biológia is egyaránt. Elég jónak gondolom magam belőlük és könnyen megtanulom. Mindig is érdekeltek az emberekkel kapcsolatos dolgok, imádtam a múmia kiállítást, sőt egész kicsi korom óta szeretettem volna ellátogatni a Sziklakórházba is. Ez utóbbi is felejthetetlen élmenyként maradt meg.


Nincs konkrét elképzelésem, hogy melyik ága tetszene, de például bőrgyógyászat vagy egy fogorvosi pálya nem vonz. Nem undorodom a vértől és szerintem el tudnék vonatkoztatni attól, hogy például egy halott ember boncolok fel (elvileg első két év erről szól?), mert mindezt azért teszik, hogy később többezreken segíthessenek.


Szóval a lényeg, hogy bármilyen tanácsot, tippet, megjegyzést szívesen fogadok. Esetleg orvostanhallgatók tapasztalatait vagy, hogy mi az a készség, ami nélkülözhetetlen ehhez.

Nagyon köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 29. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Tudsz bánni az emberekkel?
2020. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Menj be egy kórház elfekvő részlegére és nézz körül!
2020. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is tegyél emelt érettségit bioszból és kémiából. Ha az 90% körül sikerül, az jó kezdet. Jelentkezz az orvosira közben, ha oda felvesznek, az már nagyon jó. A többi rajtad áll.
2020. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

egyik haverom 2. évben hagyta ott az orvosit és ment mozdonyvezetőnek. :D

jelentkezz és dolgozz azon hogy fel is vegyenek, aztán még bármi lehet.

ha elvégzed akkor is csinálhatsz szinte bármit!

ha nem akarsz a gyakorlati orvostudomány pöcegödrében könyékig turkálni, akkor lehetsz kutató, oktató, radiológus, labororvos, stb. sok-sok lehetőség van.

de lehetsz akár patológus is ha a hullák nyűgöznek le

vagy igazságügyi orvosszakértő - ott van hogy még melegek a hullák amikor vizsgálod.


de sok orvos végzettségű ember politikusként, polgármesterként él, dolgozik.

szóval legyen meg a diploma, legyen a neved előtt a Dr. és ajtók nyílnak meg!

2020. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"szóval legyen meg a diploma, legyen a neved előtt a Dr. és ajtók nyílnak meg!"


Ez azért csak részben igaz. Az ajtók inkább a szakvizsgával nyílnak, akkor viszont eléggé, csak tudni kell, hogy mennyire vagy alkupozícióban (általában nagyon csak sok kolléga balfék), én pl. most 4000 forintot tudtam emeltetni a munkabéremen.

2020. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!