Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon csúnya vagyok. Hogyan...

Nagyon csúnya vagyok. Hogyan lehet beletörődni? 😢

Figyelt kérdés

Eszem ágában sincs képet küldeni. Régebben (olyan 2 évvel ezelőtt) küldtem privátban képet az itt lévőknek, akkor az volt a kérdés témája, hogy milyennek találják a külsőmet. Sok embernek elküldtem, abból 3-an írtak vissza. Az egyikük csak annyit reagált, hogy “nem vagy csúnya,” a másik kettő meg szemétkedett és valami olyasmiket írtak, hogy nem vagyok valami szerencsés...


Ez az önbizalom meg egy nagy hazugság! Ha tudnátok hányszor mondtam magamban még sulis korszakomban, hogy biztos azért csúfolnak, mert frusztráltak? Vagy mert ők “ilyenek”?

“Biztos csak nekik nem tetszek.”

“Nem adok ilyen idióták véleményére...”

Stb...


13 évesen annyira beleástam magamat az egészbe, hogy hétvégente elmentem a szüleimmel ruhásboltokba, órákig keresgéltem, csakhogy javítsak a kinézetemen.

Kényelmetlenebbnél kényelmetlenebb cuccokban járkáltam hónapokig, és ezzel még jobban lejárattam magam. Mondták fiúk, lányok egyaránt, hogy rajtam ez sem segít.


16 éves koromban végre megtörtént az első csók. Szerelmes voltam 2 napig. Szerelmes... Inkább naiv.

Már az első héten kaptam a megjegyzéseket, amikkel nem tudtam mit kezdeni, igyekeztem nem meghallani.

Mígnem megcsalt. Akkor szakítottam vele, közel 4 hónap kínlódás után.


Rá 8 hónapra lett megint valakim.

Vele is hasonlóan alakultak a dolgok.


Most nem fogom leírni a sikertelen randikat vagy a sikertelen párkapcsolataimat sem, a lényeg az, hogy soha nem mondta egyik fiúm sem, hogy szép vagyok. Egyik sem mondott rám semmi pozitívat. Nem karoltak át hosszan, nem vonzódtak hozzám.


Fél éve nincs kapcsolatom, pedig társkeresőzöm, csakhogy senkinek nem tetszettem meg, senki nem írt rám. Ha én kezdeményezek, akkor megkapom a “nem vagy az esetem” szöveget.


Sosem voltam teljesen megelégedve magammal, de nem is voltam önbizalomhiányos. Az utóbbi hónapokban már belátom hogy tényleg csúnya vagyok. Idáig áltattam magamat, mert azt hittem az önbizalom ér valamit. Reménykedtem, hogy 1 férfinak/fiúnak fogok valaha annyira tetszeni, hogy kicsit elégedettebb legyek...


És egyre jobban haragszom azokra a lányokra, (fiúk ritkán csinálják ezt) akik nyavajognak, hogy milyen csúnyák, mert így csalnak ki bókokat, így gyűjtenek lájkokat. Nem kell bemutatnom a jelenséget, gondolom.


Miattuk nem veszik komolyan az olyan embert, aki tényleg az.


Sosem szoktam mondogatni, senkit nem húzok le szellemileg, sem máshogy, csak ide írtam ki.


Egyrészt jólesett leírnom, másrészt jó lenne beletörődni, de segítség nélkül nem megy... 19L


2020. nov. 1. 08:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne törődj bele. A külsődön ugyan nem változtathatsz, de szerintem jön majd egyszer valaki - aki számára igazán szép vagy. A lényeg hogy addig ne add fel a reményt..
2020. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1-es, jólesik a kedvességed, de Te is tudod, hogy ez egy hazugság.
2020. nov. 1. 09:42
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem olvasok el ennyit de plasztika letezik bárkiből lehet szép ember csak penz kell hozza
2020. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Arra gondoltam a "belső értékek" is legalább olyan fontosak, mint "külső" (fizikai) szépség. Ha most ezen sokat gyötrődsz, akkor az hosszabb távon kihatással lesz mégjobban az önbizalmadra/magabiztosságodra is. Így még nehezebb dolgod lesz, ha jönne valaki aki elfogadna úgy ahogy vagy (hiszen még önmagaddal is belső harcot vívsz).

Szóval én azt mondom vedd lazán. Még hosszú idő, és lehetőségek állnak előtted..

2020. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Vannak - magamból kiindulva - akik nem a szép külsőre mennek. Volt nekem már olyan csajom, akiről megkérdezték egyesek (no nem a barátaim, azok értelmesebbek), hogy mit akarok egy ilyen lófejű csajtól. Én viszont leszarom, hogy hogy nézel ki, az fog meg, milyen ember vagy. Ha jól érzem magam veled, ha megvan az összhang úgy a mindennapokban ahogy az ágyban is, akkor felőlem lehet akkora orrod mint a Mount Everest.

Egy valamit nem tudok elviselni: ha folyton azon picsog valaki, hogy ő ronda és biztos nem is tetszik. Egyszer szoktam elmondani, többször nem: ha nem tetszel, nem vagyok veled. Pont. Mégegyszer meghallom, hogy "jaj biztos nem is tetszem neked", veszekedés lesz. Csúnya.

Szóval ha szerencséd van, előbb-utóbb belebotlasz valakibe, aki nem a környezetének akar megfelelni a társválasztás során.

Mondanám, hogy igyunk meg valamit, hátha, de ahhoz túl nagy a távolság. Szóval kitartás. Nincs ronda nő, csak elviselhetetlen.

2020. nov. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 19 évesen lett az első kapcsolatom, mert előtte akárhogy próbálkoztam a tutyi-mutyi hozásállásommal egyszerűen nem jött össze semmi. Az a kapcsolatom jó volt, és szerelmes is voltam, 2 évig tartott. Aztán erős 8 évig full semmi. Már le is mondtam a párkapcsolatról. És akkor bejött a semmiből a legnagyobb szerelem. Azóta sem múlt el. Így hát nekem 30 évesen jött be az igazi.

Ezért nem érzem úgy innen, kedves kérdező - hogy Te le lennél maradva..

2020. nov. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

5-ös, és ha nem nagy a távolság?

2020. nov. 1. 10:53
 8/19 anonim ***** válasza:
De az. :)
2020. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ismersz talán?
2020. nov. 1. 11:10
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezhetően 5-ös lakik jó messze, akár a tengerentúlon.
2020. nov. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!