Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok írni olyan elgondolko...

Tudnátok írni olyan elgondolkodtató kérdéseket, amik segíthetnek a pályaválasztásban?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Melyik az a szakma amiből szerinted 10-20 év múlva meg fogsz tudni élni?
2021. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Miben vagy jó?

Kikkel lennél együtt vagy mit csinálnál szívesen 8 órában?

2021. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 2*Sü ***** válasza:
82%
Tegyük fel nyertél a lottón 1 trillió forintot. Megvettél már mindent IS. Körbeutaztad a világot háromszor. Kibuliztad magad egy életre. Meguntad a játékokat, a filmeket, sorozatokat, a tengerparton sütkérezést. Mi az a dolog, amit ebben a helyzetben csinálnál? Mi az a dolog, aminek nem pusztán a szórakozás és örömszerzés a célja, de szívesen csinálnád, nem pénzért, nem sikerért, nem hírnévért, hanem pusztán önmagáért? Mi az, amit pusztán azért csinálnál, hogy csinálhasd?
2021. febr. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell 10-20 évre tervezni. Ez a legjobb! Most kell valamit keresni, ami érdekel. Aztán később is válthatsz m
2021. febr. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2 fontos kerdes van:


Mit szeretnel csinalni?


Milyen szinvonalon szeretnel elni?

2021. febr. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Senki nem írta de szerintem fontos. Akarsz e családot v nem ?

Megmondom mér vannak szakmák amiknél konkrétan felejtős.


Ilyen Orvos, Ápoló, Hivatásos Katona, Tűzoltó. Ezeket csak akkor ha nem akarsz nőt meg gyereket. Havi 200 órákat dolgoznak. Aludni járnak haza.

Én az Ápoló vagyok.

2021. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
de legalább jól megbecsülnek:)
2021. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Hiába pontoztok le.

A legtöbb ember nem marad a munkájában nyugdíjig, hanem vált.


De ezt csak 35-45 közöttiek értik. Vagy azok, akik vannak akkora tisztelettel mások iránt, hogy beszélgetnek idősebbekkel is.

2021. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Miben vagy jó, mik az erősségeid?

AZ önálló munkát szereted, vagy inkább csapatban dolgoznál?

Emberekkel, vagy tárgyakkal foglalkoznál?

Humán, vagy reál beállítottságú vagy? (Esetleg művészet, vagy sport, ami leginkább érdekel?)

Fontos , hogy külföldön is meg lehessen élni az adott munkából, vagy ez nem lényeges? (pl egy ügyvéd külföldön nem tud ügyvédként elhelyezkedni, egy orvos, vagy egy mérnök viszont igen).

Mekkora áldozatokra vagy hajlandó/képes? (pl. magánórák, kollégium, messzire utazás, korán kelés, stb.)


Mindenesetre én javaslom, hogy tölts ki legalább 4-5 pályaválasztási tesztet! Találsz a neten ingyeneseket, nagyon hasznosak.

Sok sikert!

2021. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!

Itt egy kicsit jobban kifejtettem, hogy mik érdekelnek és mit szeretek csinálni.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

Esetleges tudnátok ti is pár észrevételt mondani?

2021. febr. 19. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!