Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerinted mi az eltérés az...

Szerinted mi az eltérés az öntelt, beképzelt és a nárcisztikus között?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ontelt ... magabiztos, pofatlanul magabiztos

Bekepzelt ... az elkenyeztetes elhivese, aki azt hiszi - mert sokat mondtak (de csak felreertette a bokot)

Narcisztikus ... aki el van ajulva magatol es nem erdekli a valosag

2021. ápr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Öntelt = Beképzelt = Az optimálisnál több az önbecsülése, másokhoz képest különösen értékesnek gondolja magát.


Nárcisztikus = Valójában nincs önbecsülése, ezért folyamatosan mások figyelmét, elismerését keresi. A pozitív visszajelzésektől kielégül, a negatív kritikára megsértődik, frusztrálttá válik, személyeskedni kezd. Zéró önismeret és önreflexió (mindig más a hibás, ő nem).

2021. ápr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az öntelt, beképzelt tulajdonságok, amelyek általában megvannak egy nárcisztikus embernél. Legalábbis látszólag, egyébként nagyon sérülékeny önképük van.


Míg a nárcisztikus ember több tulajdonságnak, káros mintának az összessége. Nem csak önteltnek tűnik, hanem hárítja a felelősséget, kórosan irigy másokra. Nem úgy, mint az átlagember, amikor lát valakit Bugattival közlekedni, és minimális elfogja az irigység, de utána elfelejti, és megy tovább. A nárcisztikus beteges módon irigy, még a legkisebb sikerekre is, hiszen versenyző típus, de ragaszkodik hozzá, hogy mindig ő nyerjen, ráadásulóriási fölénnyel. Továbbá a nárcisztikus igazán nem tud együttérezni másokkal, mindig csak saját maga érdekli.

2021. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekel engem is a kérdés. Sajnos ismerek nárcisztikus embert.
2021. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Volt egy nárcisztikus barátom. Nagyon szerettem. 1000%-ot beletettem ebbe a kapcsolatba. Nincs önbizalmuk ezért leromboljak a tiédet hogy ők jobban érezzék magukat. Egyébként nagyon önteltek és okoskodnak és ők mindig mindent jobban tudnak. Mindent megmagyaráz. Ha te vagy a hibás úgy csűri-csavarja a dolgokat hogy te gyere ki hibásan. Elmar a barátaidtól és a családodat ellen is. Nagyon nagy manipulátorok. Nem is igen torodik a te erzéseiddel.. elnézi ha szenvedsz. Nem tudja beismerni a hibáit sem. Arra vágyik hogy mindenki őt becsülje és csodálják. Veszekedni nincs is értelme ilyen emberekkel mert hiaba ő a hibás és hiába hozol fel észérveket, akkor is neki van igaza . Egy jó nagy egoista. Energiavampirok ezeket jó nagy ívbe kerülni kell mert tönkremész. Egyébként ez egy gyerekkori traumából jelentkezik. Az elejen azt hiszed hogy megtaláltad eleted szerelmet, kepes lennel vele leelni az eleted. Ez mind azert van mert az elejen megfigyel es ugy beszel ,viselkedik amit te varsz. Majd egy ido utan elojon ez az enje.
2021. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem is több nárcisztikus gyanús emberről volt már tapasztalatom, és valóban, sokszor úgy tűnt, hogy nem csak infantilizmussal (pl felelőtlenség, egyszempontú "gondolkodás" stb) párosult, de volt, hogy pszichopátiával, vagy annak gyanújával.


A kérdést amúgy azért írtam ki, mert árnyalatnyi eltérést vélek csupán e 3 fogalom között, de hogy a pszichológia pontosan melyiket hogyan definiálja, az nem tudom. Csak nagyjából.

2021. ápr. 15. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!