Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért lehetek ilyen ? Én is...

Miért lehetek ilyen ? Én is érzékelem, hogy valami nincs rendben

Figyelt kérdés
Szinte az egész gyermekkorom arról szólt, hogy bántalmaztak, megaláztak. Ahhoz túl jól tanultam, hogy a kisegítő osztályba kerüljek, de a normálisban meg mindig kiszúrtak maguknak a többiek. A beszédem, mozgásom, viselkedésem miatt, ami olykor furcsa volt számukra. Nem egyszer megjátszották emberek, hogy a barátaim, én megbíztam bennük, de közben csak arra kellettem, hogy információt gyűjtsenek rólam, amin lehet csoportosan röhögni. Nagyon nehezen döntöm el, hogy mikor viccelnek velem és mikor nem. A munkahelyemen is volt már emiatt bonyadalom. Amikor egy srác udvarolt, azt hittem ő is csak szórakozik velem és sikerült megbántanom őt az ignoráló viselkedésemmel. Itthon sokszor rá kell keresnem youtube videón, hogy mit jelent az az arckifejezés, amit nekem szántak. Például valaki felvonja a szemöldökét. Szinte mindenhol megjegyzik, hogy nem beszélek normálisan. Monoton, lassú a beszédem, fázis késéssel reagálok. Ha reagálok egyáltalán, mert van hogy nem fogom fel mit mondanak mások, lefagyok, ha váratlanul ér, hogy megszólítanak. A járásomra is tesznek megjegyzéseket : elnagyolt léptek, a kezeimmel láthatóan nem tudok mit kezdeni. Sokakat zavar, hogy lehajtom vagy elfordítom a fejem, amikor hozzám beszélnek. A főnököm végülis elégedett a munkámmal, mert lelkiismeretes, megbízható munkaerőnek tart. Negatívumnak csak azt hozta fel, hogy lehetnék rugalmasabb és jobb csapatjátékos. A családom szerint is magamnak való, furcsa vagyok. Főleg azért, mert harminc felett sincs nemhogy párkapcsolatom, de normális baráti kapcsolatom sem. Nehezemre esik barátokat szerezni és őket megtartani. Szabadidőmben csak a hobbijaimmal foglalkozok szívesen. Volt hogy letagadtattam, hogy itthon vagyok, csakhogy rajzolhassak vagy olvashassak tovább. Nagyon kiakaszt, ha valaki elmozdítja a személyes tárgyaimat a helyéről. A hangos ásítás, fiók csapkodás is. A függönynek behúzva kell lenni a szobámban, hogy minél kevesebb fény jöjjön be. Napszemüveg nélkül ki nem megyek az utcára.
2021. júl. 14. 16:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem ide szántam. Még kérdést kiírni is szerencsétlen vagyok
2021. júl. 14. 16:16
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
bárhova is szántad, kérj segítséget szakembertől, sokkal jobb lesz neked!
2021. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha ennyire magadnak való vagy, valószínűleg nem is vágysz társaságra. Akkor mi a gond?

Az meg hogy mások mit gondolnak az az ő dolguk.

2021. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, Aspergeres vagy autista vagy. Menj el szakemberhez (pszichológus) illetve keress ilyen csoportokat. Biztos tudnak hasznos tanácsokat adni.
2021. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a tünetek főleg a:"Nagyon kiakaszt, ha valaki elmozdítja a személyes tárgyaimat a helyéről." szerintem is autistákra jellemző.
2021. júl. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesen hangzik. Érdekes ember lehetsz. Sajna sokan intoleránsak azokkal szemben akik furák.


Amúgy téged idegesít a fiókcsapkodás, másokat meg az ha nem figyelsz rájuk. Valahol ez igazságos de ezek szerint benned is van némi intolerancia.


Tapasztalatból tudom hogy ha mindenki ellenszenves veled akkor se biztos h veled van a baj vagy hogy ennek így kell lennie. Van hogy te vagy rossz helyen. Nálam is előfordult hogy a csoportom az egyetemen nem bírt de a másik csoportban mindenkivel jól kijöttünk és velük lógtam. Később kiderült hogy valójában ketten normálisak voltak egy pedig félig ellenszenves. Volt egy kiállhatatlan akit a többiek se nagyon bírtak de befogadtak és volt egy aki mindenkit ellenem hangolt.


Amúgy neked van valami diagnosztizált betegséged? Vagy csak ilyen vagy?


Sportoltál valaha valamit? Milyen a családi háttered?

2021. júl. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem, engem ovodában sokszor kinéztek, bántottak, kihasználtak, fogdostak stb...

Viszont ez már régen volt ezért nyilván már nem emlékszem annyira. Csak annyira, hogy szörnyű volt és ha visszamehetnék kijavítani akkor szólnék a szüleimnek, vagyis lenne hangom. Mindenek ellenére rájöttem ha bunkó meg önfejű vagyok akkor csak eltolom a kedves és jóindulatú embereket magamtól.

Ezért próbálok mindenkinek segíteni, a legjobbat kihozni magamból, nyilván a régen történtek miatt visszaadom amit szeretnék és néha erőszakos is vagyok, vagyis akik bunkók azokkal én is bunkó leszek:

"Úgy bánj másokkal, ahogy akard, hogy veled is bánjanak"


-Ha oltogatnak oltsd vissza pl.: (ezt nemrég találtam valahol),

"Olyan vagyok mint a fogaid, ritka, nagyon ritka"

-Ha bántanak és nemtudod hogyan lereagálni akkor próbálj

Vagy valami menekülési utat találni

vagy üss vissza és legyen hangod, bátorságod kiállni a "gondok ellen"


A tuti biztosat nemtudom megmondani sajnálom, én is mindig csak áldozat voltam..

Meg van miért élni! Például ahogy mondad (nemtudom hogy kell írni) a hobbiaidat folytasd nyugottan. Meg a családtagjaimért, kisállataimért, életcéljaimért élek nagyjából.. Én sem találtam kiutat a negatív gondolkodásom ellen, hogy "minek élni? Úgyis eljön a vége mindennek"



De amit szeretnék még mondani, hogy nagyon erős vagy, hogy kitartottál/kitartasz a végéig! <3

2021. júl. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szakember, de milyen hobbiaid vannak?
2021. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!