Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amióta téli időszámítás van,...

Amióta téli időszámítás van, meg vagyok zuhanva. Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok. Kb azóta indultak a problémák, amióta sötét van újra. Eddig sosem volt bajom ezzel, de most nagyon nehezen viselem.

Alapból boldog életem lenne, szerető családom van. Mégis állandóan szorongok, legszívesebben egész nap zabálnék és feküdnék. Még a tavasszal elkezdtem az életmódváltást, nagyon jól ment minden, nagy túlsúlyból fogytam 20 kilót, de valahogy elvesztettem a motivációmat és azon kaptam magam, hogy most megint összevissza eszem.

A gyerek bölcsis lett, nagy reményeim voltak, hogy újra dolgozhatok, visszakerülök a társadalomba. De itt a covid = egyet tüsszent és küldik haza, így egész nap a nyakamban lóg. Foglalkozok vele, szeretem, de sokszor már azt érzem csak nyűg leülni vele, ő is csak unatkozik. A levegőre hiába megyek ki vele labdázni, motorozni, nem csinál semmit, csak céltalanul sétálgat, így tartalmatlan az egész.

Türelmetlen vagyok mindenkivel, nyűg nekiállni bármilyen házimunkának. A férjem sok mindenben segít, így is sok terhet vesz le a vállamról, de nem akarom még jobban leterhelni.

Nem értem mi történik velem, én nem ilyen voltam. Nem akarok szétesni.

Nagyon ritkán panaszkodom, de ha igen, akkor tényleg azt érzem, hogy baj van velem.

Mit javasoltok, mi tudna javítani a közérzetemen?

Köszönöm, ha tudtok segíteni!


2021. dec. 7. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Kéne neked valaki akivel beszélgethetsz, így meglenne a szociális kapcsolat emberekkel, értelmes dologgal lefoglalod magad, akár úgy is lehet ha a gyerekkel otthon vagy.
2021. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy nem pusztán a téli időszámítás a te bajod - ez inkább csak rátesz egy esetleges kezdődő depresszióra...


Pusztán a sötétség ellen lehet gyertyákat-mécseseket gyújtani, több lámpát elhelyezni a sötét sarkokban, stb. stb.

A lelkeddel viszont foglalkozni kell. Próbálj találni magadnak olyan foglalatosságot, ami örömet okoz. akár csoportos torna, akár valami klub, vagy hobby....

2021. dec. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, de te ezt nem tudod, hogy az elején (október vége felé) tartottam egy pihenős hetet. Minél többet igyekeztem aludni. Emellett pedig d vitamin, multivitamin, kollagén, mg ca és ginko biloba és ha lehet, akkor ginzeng tea. Ezek javítanak a helyzeten, nem leszel annyira reménytelen. Emellett mozgás, lehetőleg futás, de a torna is megfelelő.
2021. dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nap lámpa. Sok gagyi is van, de a jobbak drágábbak. Olyan mintha besütne a nap. Ehhez viszont kell a fényerő.
2021. dec. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!