Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elkészeztetett lennék?

Elkészeztetett lennék?

Figyelt kérdés
Bár senki nem mondta még szembe velem, a szüleimtől elég sok mindent megkapok. Amikor felvettek egyetemre vettek nekem egy elég drága laptopot. Most karácsonyra kaptam egy drága telefont, bár direkt mondtam hogy semmi mást nem kérek és ezt az egész családtól kaptam, de nem tudom. Nem szoktam könyörögni a dolgokért, vagy hogyha valamit nem kaphatok meg, akkor elfogadom, de mégis úgy érzem, hogy el lennék kényeztetve, és ez nem esik jól. Természetesen szeretnék dolgozni is egyetem mellett, hogy önállósodjak.

2022. jan. 6. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Egyetemre jársz, te már nem vagy kamasz szerintem. Miért tetted fel a Kamaszok kategóriában a kérdésed? Gyereknek tartod magad?

Lassan itt lenne az ideje önállósodni, hogy kitudj lépni ebből a szerepből, mert valószínűleg ezért érzed jogtalannak hogy drágs sjándékokat vegyenek neked, meg összedobja a család, mint egy gyereknek. Te mit vettél karácsonyra másoknak?


Az a baj, hogy már nem vagy gyerek/tini, de még nem vagy teljesen felnőtt se. És ezt te is érzed, te is érzed hogy fura, hogy gyerekként kezelnek.

2022. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem vagyok kamasz, csak ezt a kategóriát találtam megfelelőnek. Én is vettem ajándékokat még a megspórolt pénzemből még a nyári munkából, természetesen nem csak egy dezodorcsomagot. Dolgozni próbálok, tartok angol órákat stb, csak mégis olyan furán érzem magamat amikor megkapom ezeket az ajándékokat.
2022. jan. 6. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem te is érzed hogy ezt már nem kéne...

Nekem kb mindent megvettek a szüleim úgy hogy sajna soha nem álltunk jól anyagilag

20 éves voltam mikor már kellemetlenül éreztem magam hogy úgy vesznek nekem bármit is hogy már felnőtt vagyok kB és tudom hogy nem vagyunk egy gazdag család

Azóta nem fogadok el tőlük semmit de nem is vesznek már hiszen megmondtam hogy nem kell tőlük semmi.

Most már csak én adok nekik 😬😁

Én sem állok a legfényesebben anyagilag, de ha csak apróságot is,, jobb hogy már csak én adok. Túl sokat adtak már nekem...

2022. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha nem vagy elszállva magadtól, nem követelőzöl, a szüleid szívesen támogatnak, kötelességeid is vannak, ki veszed a részed az otthoni feladatokból, akkor semmi probléma.
2022. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Egyáltalán nem vagy elkényeztetve. Az én lányaim egyetemi tanulmányaik alatt mindent megkaptak. Lakás bérléstől kezdve laptop, telefon, külön zsebpénz. A kisebbik még itthon él velünk, dolgozik és a keresetét félre rakja, továbbra is megkap mindent. Nálunk ez természetes.
2022. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!