Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miben és hogyan kellene...

Miben és hogyan kellene változnom, hogy kitörjek a 'másodhegedűs', 'háttérmunkás' szerepből és végre magam is élvezhessem tetteim gyümölcseit?

Figyelt kérdés

NEM panaszkodás a célom! Hanem tanácsokat szeretnék kapni.


Már hosszú ideje figyelem azt, hogy mikor hol milyen szerepet töltök be. Tapasztalatom az, hogy én mindenhol csak 'másodhegedűs' vagyok, egy balek.

Mások céljaihoz vezető út előkészítésében segítek, de én nem igazán számíthatok arra, hogy nekem segítsenek viszonzásképpen, hiába volna ugyanúgy szükségem rá nekem is. A baráti kapcsolatokban is addig minden oké, amíg nem jön valaki más, akivel simán lelép az illető - nem párkapcsolatra kell itt gondolni (az nincs is), hanem amikor egy ismerőssel elmegyünk valahová.


Egy baleknak, lúzernak, naívnak érzem magam, a TAPASZTALATAIM alapján, aki csak hagyja magát kihasználni.


Mindig utólag legszívesebben a falba verném a fejem, amikor észreveszem, hogy csak kihasznál valaki, csak 'eszköz' vagyok a cél eléréséhez, amiben segítek. Persze ezt csak utólag látom, naívságom miatt...


Nem tudom másként leírni a betöltött szerepemet, de remélem, ez így érthető.


Min kellene váltotatnom, hogy ne legyek lúzer, aki csak mások keze alá 'dolgozik' akár az ismerősök körében, akár a munkahelyen is.


lány, 28


2010. szept. 8. 23:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha segítesz, előre szabd meg, mit kell tenniük cserébe.
2010. szept. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!