Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen ok maradt élni?

Milyen ok maradt élni?

Figyelt kérdés
Ha az összes kollégád nem kedvel, ha nincs egyetlen barátod, de még haverod sem, ha senkivel sem tudsz beszélni sem üzenetben, sem személyesen, még a párod is csak megtűr és az anyád is azért szeret, mert az anyád, te magad pedig egy mentális roncs vagy, mégis mi értelme van élni azok kívül, hogy az anyádat ne törd össze?
2022. jan. 24. 13:03
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem tudom neked milyen utad volt eddig a pontig, de én egy szociálisabb embernek tartottam magam, de a utóbbi időszakban elkezdtem magamba fordulni és elhanyagolni a kapcsolataim. sokáig azt hittem normális, meg nem is nagyon zavart, de aztán a motiválatlanság is erőtt vett rajtam. Aztán most ott tartok, hogy kezdem beismerni, hogy valami nem oké, és segítség kell, hogy összeszedjem magam. Azt gondolom, hogy ha TE fejben rendben vagy, akkor előbb utóbb a személyes kapcsolataidnak is javulnia kell. Azt mondják, ezen tudatosan kell dolgozni szakember segítségével. Én még a munkát nem kezdtem el, mert halogatok mindent, de minél előbb kezdi az ember, annál könnyebb.
2022. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Milyen életed volt eddig? Mennyire tudsz beilleszkedni? Mennyire vagy barátkozós típus?


Én őszintén utálok emberek közé menni, így egyáltalán nincs barátom. Egyedül csak nagymamám aki segít. Én sokszor éltem át úgyan ezt a helyzetet. De mindig kis apró dolgokból próbáltam erőt meríteni/motiváltságot szerezni. Újra átgondoltam/gondolom mindig az élet céljaimat és az motivál a legjobban. Próbálj meg egy olyan hobbi találni, ami mondjuk érdekel.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Bocsánat, ha nem sokat segítek vele, de próbálkozom.

2022. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Barátaim nekem sincsenek és nem is igazán voltak, de a szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom. Van rengeteg hobbim, imádom a zenét, a finom ételeket, az utazást, a természetet, a szép helyeket... Rengeteg hely van még a világon, amit látni szeretnék. Szeretem az élő zenét, a színházat, főzni, olvasni is szeretek. Nem érzem üresnek az életem és nem cserélném el. Szerintem te is keresd meg azokat a dolgokat, amik téged érdekelnek, nem kell mindenhez társaság. Nekem egy percig nem hiányzott, mivel cssk negatív tapasztalatom volt ilyen téren, elfordult tőlem az is, akivel jóban voltam és aki ellen sosen tettem rosszat. Az emberek elég furcsák tudnak lenni és bevallom, sokkal boldogabb az életem, hogy nem függ már mástól a boldogságom. Persze ehhez ehhez tennem kellett, nem csak várni a 4 fal között, hogy jobban érezzem magam.
2022. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Meglepődtem, hogy csak normális válasz érkezett! Köszönöm szépen mindenkinek!


1: Én teljes mértékben szociális ember voltam, de valahogy eljutottam arra a pontra, hogy szó szerint senkim nincs a fent említett 2 emberen kívül, senkit sem érdeklek és ettől nagyon rossz embernek érzem magam, magamban keresem a hibát.


2: Nagyon barátkozós vagyok, de semmire sem jutok vele, pedig régen "sikeres" voltam. Igazad van, hogy hobbi kéne, mert már csak ez maradt.


3: És ezt a rengeteg hobbit mind egyedül csinálod? Nem keserít el? Ha tényleg tudod egyedül élvezni, akkor irigyellek érte. Én akárhányszor megpróbálom, mindig "nyomorultnak" érzem magam, hogy ezt is egyedül csinálom.

2022. jan. 26. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!