Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ember hogyan szokja meg,...

Az ember hogyan szokja meg, hogy sosem lehet önmaga?

Figyelt kérdés

Néhány ember ''ismer.'' Mindegyikük másik énemet ismeri, senki sem ismer vagy látott még ''egészben.'' Értsd úgy, hogy például másképpen lát Téged az édesanyád, mint a párod, vagy akár a gyermeked.


Én mindenkinek hazudok magamról, máskülönben már réges rég egyedül lennék. Mindenkinek mást mondok, ha nem így lenne, a szüleim kitagadtak volna már évekkel ezelőtt, a párom elhagyna, sőt még a szeretők is leléptek volna tőlem. Szegény párom tudná, hány emberrel csaltam meg...


Senkinek nem merek magamról beszélni, mert vannak sokkal durvább dolgaim is, amit ide sem merek kiírni.

Folyton hazudnom kell, de csak így tudok önmagam maradni.


Ez az a kategória, hogy még egy pszichológussal sem mernék őszinte lenni.


Annyi énem van, ahány szeretőm, ahány családtagom, ahány kívülálló ismerősök. Ha mindegyiküket összezárnánk, úgy hogy nem tudja egyikük sem, hogy miért, és valamelyikük elkezdne engem jellemezni, nem ismernének fel. Ha egy másik emberke szintén elkezdne rólam beszélni, vele sem tudna senki sem azonosulni, egy teljesen ismeretlen személy lennék a számára, és ha a végén kiderülne a dolog, teljes mértékben ellentmondásba keverednének, mert semmit sem tudnak rólam, még az anyám sem. Mondok jobbat: még én sem.


Teljesen szét vagyok esve, zavart az elmém, nem tudom senkinek sem elmondani, mert úgy kezelem a dolgot, (minden egyes énemet) mint egy hatalmas titkot, amit ha megfejtenek, az megöl engem.


Néha hozzászokom a gondolathoz, hogy egyszerre minden és mindenki vagyok, és egyben egy nagy senki, akit senki sem ismer.


2022. febr. 18. 07:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Az a probléma, néha jó eljátszani egy - egy szerepet, ha már nem lehetek az, aki... Közben végig küzd bennem az igazi én, aki fel akarja tárni önmagát, de sosem sikerül, mert az öntudat rácáfol, aki nem szeretné elárulni magát.
2022. febr. 18. 07:36
 2/9 A kérdező kommentje:
Basszus, így visszaolvasva egész élvezetesnek tűnik. :D Ha nem az én életem volna, jót mulatnék rajta.
2022. febr. 18. 07:37
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

A hiba BENNED van, ha ennyire nem mered magad felvállalni, akkor igencsak selejtes ember vagy.

Normális ember nem szerepeket játszik, hanem minden hátsó gondolat nélkül felvállaja magát és éli az életét úgy, ahogy van.

2022. febr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jaja, de nem ez volt a kérdés.
2022. febr. 18. 08:17
 5/9 anonim ***** válasza:
DE, egy NORMÀLIS embernek NEM KELL MEGSZOKNI, hogy nem lehet önmaga, mert alapesetben is önmagát adja, nem pedig szerepeket játszik
2022. febr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2022. febr. 18. 08:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell hazudni, ezt fejezd be azonnal, saját magad ástad ezt a gödröt neked is kell betemetni
2022. febr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kései Sirató ***** válasza:
Mégiscsak egy pszichológus lenne a megoldás. Titoktartási kötelezettsége van.
2022. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Laura! Ne itt szórakozzál! Gyakori az én területem!

K

2022. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!