Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha utálok abban a...

Mit tegyek, ha utálok abban a városban élni, ahol jelenleg élek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez egy mennyire megválaszolató kérdés, vagy, hogy lehet-e erre egyáltalán normális választ adni, de azért megpróbálom.

Megmondva őszintén, soha nem ragaszkodtam ehhez a városhoz kisebbként sem, és ez mára sem változott. Nem mondom azt, hogy egy puszta melletti, lepukkant kisvárosban lakom, ahol az ég világon nincsen semmi, (bár ha az az egyetlen pláza a városban nem lenne talán ez is így lenne) mivel egy székhelyen élek. Sok trauma ért itt, ami nagyobb részben az én hibám is, és ezek is részben rájátszottak arra, hogy nem szeretnék itt lenni. Viszont sajnos elmenni még nem tudok mivel 18 nem vagyok, de szívesen megtenném. Körülöttem nagyon sok ember megy ki mostanában külföldre, vagy költözik másik városba belföldön belül és ilyenkor olyan rossz érzés, hogy mindenkinek sikerül csak nekem nem xd. Egyszer-kétszer anyám részéről volt rá utalás, hogy nem maradunk sokáig, de nem hiszem, h megfog történni.

Ilyenkor mit tudok tenni? bocsánat ,ha hülye a kérdés, de egyszerűen muszáj valamit kezdenem ezzel.



2022. márc. 11. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, h fiatal korban az sokkal jobban meghatarozza, h hol erzi magat jol az ember, h mennyi baratja es jo ismerose van az adott helyen, illetve milyen jo elmenyeket szerez ott. A traumakat pozitiv elmenyekkel lehet ellensulyozni. Ha van egy jo tarsasagod, akkor szinte barhol jol erezheted magad. Amennyiben a lelkedben sok a fajdalom es a problema, azaz inkabb megoldando feladat, sajnos azokat nagyon nehez nem tovabb vinni magaddal, barhova is koltozol. Lehet, h eloszor ezeket kellene megoldani, ha vannak. Nagyon sok mulik azon, h te milyen vagy az emberekkel, hogyan viszonyulsz az idegenekhez, mennyire tudsz jol ismerkedni. Ha ez a sajat varosodban nehezen megy, akkor azt lehet mondani, hiaba probalsz szerencset mashol. Termeszetesen mindenhol kicsit masmilyen elni, vannak nyitottabb es zarkozottabb nepek, de igazabol szinte minden beloled, es a te hozzaallasodbol indul ki. Ha el akarsz koltozni belfoldon mas helyre, vagy kulfoldre, a lehetoseg el fog jonni szamodra. Sajnos az eletben nem mindig van az, amit mi szeretnenk, de a legtobb esetben idovel el tudjuk erni sok minden tekinteteben, h az legyen. Nem muszaj, h ez azonnal tortenjen. Meg kell dolgozni erte, a te esetedben inkabb ugy irom, h meg kell szenvedni erte. Nem irtad, h pontosan hany eves vagy, de jarhatnal masik varosba kozepiskolaba, es lehetnel koleszban. Vagy atjarhatnal surun egy olyan telepulesre, ami hozzatok kozel van, es jobban tetszik, ha van ilyen. Szerezhetnel tobb jofej embert magad kore. Amikor 18 eves leszel, kimehetsz kulfoldre, es ott dolgozhatsz, tanulhatsz. Ennek egyelore nincsen akadalya. Mindenkinek van egy sajat elete, amit nem erdemes a masokehoz hasonlitani. Tehat akik mar elkoltoztek a varosodbol, lehet, h sikeresen eltek ezt meg, de lehet, h ugyanugy tele vannak problemaval, olyanokkal, amikrol nem is tudsz. Nem minden arany, ami fenylik. Inkabb csak a sajat eletednek a szakaszait hasonlitsd ossze egymassal, csak igy tudsz fejlodni es elegedettebb lenni. Tervezd meg, h mit akarsz pontosan elerni, mit szeretnel magaddal kezdeni par ev mulva egy masik helyen. Ez az elso lepes ahhoz, h meg tudd valositani. Es ha kulfoldre akarsz menni, tanuld meg nagyon jol annak az orszagnak a nyelvet, mert az a legalapabb alap. Tanulni es dolgozni is csak ugy fogsz tudni kint.
2022. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!