Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van valami mentális bajom,...

Van valami mentális bajom, vagy ez egy személyiségtípus?

Figyelt kérdés

Azt látom magamon, hogy többnyire semmi sem érdekel. Nincs olyan dolog, amire azt mondom, hogy ez nekem való, ez engem nagyon érdekel hosszú távon is. Nem érdekelnek a sportok, filmek, könyvek, politika, semmi. Nincs példaképem, nincs hobbim. Híreket sem olvasok, egy cikket a negyedénél megunok, nem érdekel semmi, ami a világon történik. Nincs szakma sem, ami kifejezetten érdekel/érdekelt gyerekkoromban. Ha el is kezd valami érdekelni, egy ideig kutatgatok benne, aztán megunom. Például régen nagyon beleástam magam a csillagászatba, szinte megszállottja lettem. Aztán meguntam, azóta már egy cikket sem olvasok el, ami ezzel kapcsolatos. Szó szerint rá kell vennem magam küzdelmek árán, hogy olvassak valamit például, mert annyira érdektelen számomra minden.


Egy (illetve kettő, de összefüggenek) dolog van, amire minden nap gondolok és fontos nekem: a pénz és a siker. Ezért éjjel-nappal melózok, előléptetésig meg sem álltam, utána jön a következő, addig akarok eljutni, ameddig emberileg lehetséges. Munkán kívül is folyton azon pörgök, hogyan tudnék több pénzt szerezni. A jövőmet ha elképzelem, nincs konkrét szakma, amiben dolgozom, nincsenek körülöttem konkrét emberek sem, csak az, hogy egy mély tiszteletnek örvendő, tapasztalt ember vagyok, aki rendkívül gazdag és ért is a pénzhez. Elképzelem, miket veszek a pénzből. Többnyire elutazom belőle gyönyörű helyekre.


Sokat dolgozom, de nem, igazából amit csinálok, azt nem élvezem. Csak azt élvezem, hogy nem kevés fizetést kapok érte. Nem is érzem, hogy lenne olyan munka, amit élveznék.


Nem érdekel a család sem, a gyerekek sem, a férfiak sem (nő vagyok), a szex sem. Sosem élveztem, nem adott nekem semmit.


Azért kérdezem ezt, mert a legtöbb embernek, akit ismerek, van egy vagy több konkrét érdeklődési köre. Van hobbijuk, élnek valaminek, ami nem egy materialista igény. Nekem soha nem volt semmi olyan az életemben (gyerekkoromban is csak amíg meg nem untam), amit úgy hívhatok, hogy hobbi. Illetve egy barátnőmnek elmondtam ezt, és azt mondta, hogy szerinte depressziós vagyok. Kezdem furcsának érezni magam. Néha olyan, mintha belülről üres lennék.


27N


2022. márc. 19. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt gondolom hogy depressziós vagy.

Egyébként ha a pénz érdekel, és az utazás, akkor valami mégiscsak érdekel. Nekem is az első helyek egyikén helyezkedik el az utazás az érdeklődési köreim közt, ahogy rengeteg más embernek is. Ha szeretsz utazgatni, világot látni, az végül is mondható hobbinak, és ezek alapján rengeteg dolog van ami érdekel, amire kíváncsi vagy. Pont azért utaznak az emberek, hogy lássanak más tájakat, megtapasztaljanak valami eltérőt a megszokott unalmas környezetüktől.

És gondolom a gyk-ra sem ma regisztráltál. Tehát érdekel más emberek véleménye dolgokról, mert olvasgatod az oldalt.

Egy pszichológus viszont nem ártana, mert most olyan mintha rajtad lenne egy köd (a depresszió) és emiatt nem tudsz kiteljesedni, pedig több lenne benned, jobban ki tudnád élvezni az életet hannem lennél ennyire befásulva.

2022. márc. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kockagolyo válasza:
0%
Amit most olvastok, nem szentírás, mert nem vagyok pszichológus. Némileg túlzásnak érzem ezt depressziónak nevezni. Volt ismerős depressziós, miután kijött belőle mesélt ezt-azt és szerintem ez még messze van onnan. Kiégést viszont bele tudok látni a leírásba és hasonló esetben elmennék én is pszichomókushoz, legalább megtudnám hogy tényleg van-e baj és mekkora.
2022. márc. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A depressziónak is vannak különböző fokozatai. Nemcsak azt lehet depressziósnak diagnosztizálni aki odáig jutott hogy eret vágott.

És rendkívül fontos még a kezdeti, enyhébb szakaszában elcsípni, ugyanis kezelés nélkül rosszabbodik, mint minden más mentális betegség.

2022. márc. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet depresszió. Meg amellé esetleg egy alap motiválatlanság/elkényelmesedettség. Ez egyrészt személyiségi dolog is, másrészt lehet hozott minta. Nem ismerjük az "előéleted", szóval nem tudni.

Ellenben így elégunalmas lehet az élet. Sok olyan van, mint te. Én nem kedvelem őket.

2022. márc. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szinte mintha magamat olvasnám. Én ezt magam részéről a teljes kiüresedettségnek tudhatom be. Semmi sem boldogít hosszútávon, nem váltanak ki belőlem semmi érzelmet a körülöttem lévő dolgok, történések.
2022. ápr. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!