Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak amikor olyan...

Mit csináljak amikor olyan sok teendő lenne, hogy helyette inkább semmibe sem vágtok bele, mert összeroppant a túl sok információ és teendő? Valami mentális betegség?

Figyelt kérdés

Most táppénzen vagyok és egy csomó mindent tudnék és kellene itthon csinálni. Ez egyébként hétvégékre is jellemző, de most nagyon kirajzolódik ez a probléma.

A munkában egyszerűbb,m ert ott A pontból B-be kell eljutni, nyilván ott is vannak fontos és kevésbé fontos dolgok, de mások életéről könyebb döntést hozni mint a sajátról.

Ezen kívül focizok is, engem valamiért az kapcsol ki. Mások értetlenkedve néztek amikor azt mondtam, hogy ott nem kell döntéseket hozni. Nekem ott minden ösztönből jön, maximális a koncentráció.

Mégis ilyen marhaságoknál, hogy porszívózás meg itthoni dolgok egyszerűen nem tudom magam összeszedni, mert nem látom a végét, helyette inkább nézem a youtube-ot.



2022. ápr. 4. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik nap ülj le, és írj egy sorrendet.

Írd föl az összes tevékenységet egy-egy cetlire, majd csinálj nekik egy tartót, ahova mind be lehet tűzni.

Utána döntsd el a fontossági sorrendet, és ilyen sorrendben tűzd be a tartóba.

Azért így, hogy később esetleg lehessen változtatni a sorrenden, ha kiderülne.


Ezek után, ha sok feladat van, csak szépen szaladj végig ezen a listán, és csináld meg mindig a legfontosabbat közülük.

Nem kell töprengeni, ott lesznek sorba rakva.


Írd majd meg, hogy jött össze!

2022. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt csináltam egy időben de annyi papírom volt, hogy nem bírtam számontartani.


Google keepen vannak így felírva. Úgy egy fokkal jobb, mert papíron nagyon demoralizáló látni a sok információt.

2022. ápr. 5. 00:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Csináld meg úgy, hogy nem látod egyszerre az egészet, hanem beírod sorban, hogy éppen milyen feladat van, és csak azokat jelzi ki. A többivel akkor nem kell törődnöd.
2022. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

válassz 3 befőttes üveget. Az egyikbe a 10 perc alatt, a másikba a félórás, a harmadikba a kb 1 órás feladatokat dobáld bele (ha valami 2 órányi, akkor vagy 2 db 1 órásat, vagy akár 4 db félórásat írj, ha úgy is intézhető).


Reggeli után húzz ki egy 10 perceset /csak belenyúlsz, és amelyik a kezedbe akad/, hajtsd végre. Utána egy félórásat, majd egy 1 órásat.

Utána jár a pihenő. Edéd után újra 10-30-60 perces.

Eleinte naponta csak 2 kört csinálj, később, ha belejöttél lehet duplázni a rövideket.


Ennek a módszernek a nagy előnye, hogy nem totojázik vele az ember, hogy melyik a fontosabb, szinte mechanikusan tudod csinálni.

Amikor így elég rutint szereztél és növelted az önbizalmad, akkor kezd napi 1-1 fontosat is hozzátenni ehhez.

2022. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na ez jó ötlet :)
2022. máj. 4. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!