Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Régóta vadászol valamire,...

Régóta vadászol valamire, amit meg szeretnél szerezni. Végre megtalálod, de drágább, mint amennyit rászánnál. Megszereznéd vagy hagynád, hogy más vegye meg?

Figyelt kérdés

Régóta vadászod (évek), már néhányszor majdnem meglett, de valami mindig történt, ami miatt mégsem lett a tied. Ezekre az alkalmakra visszagondolva, igazából még se volt olyan közel, inkább csak elméleti szinten lett meg majdnem (pl. akivel beszéltél mondta, hogy megvan, megkeresi neked, de utána rájött, mikor megtalálta, hogy ez mégsem az, rosszul emlékezett).

Tehát most van először, hogy tényleg esélyed van rá, mert most valóban ott van. Húztál egy határt, amit így is már kimaxoltál, alapból nem adnál ennyit, de ez az a dolog, amit annyira szeretnél.

Már alkudtál az árból sokat, de még mindig nem annyi, amennyi a maximális határod. Emelnéd a határodat vagy elengednéd?

Lehet, hogy sohatöbbet nem jön veled szembe, de lehet, hogy a jövőben megjelenik több hirdetés is, ami ugyanaz lenne, akár kedvezőbb áron. A tárgy értéke jó esetben nő a jövőben, de jósolni nem tudunk, nem biztos.

(Direkt nem akarok konkrét dolgot mondani, mindenki a maga vágyai alapján képzelje el)


Áraknál pl ilyen különbségekre gondolok:

Amennyit szíved szerint rászánnál: 20.000

Ameddig kimaxoltad, korábban itt húztad meg, hogy ennél többet nem adsz: 30.000

Amennyiért hirdetik: 70.000

Amennyire lealkudtad: 40.000

(De lehet ez: pár száz forint, pár ezer, pár tízezer, százezer, millió, bármennyi, kb. 10-20%-kal kellene többet adni, mint amennyi már a maximális árad)


2022. máj. 20. 17:10
A kérdező szavazást indított:
Egyszer élünk, ki tudja nem ez-e az egyet lehetőség, amikor megszerezhetem, az idő is pénz, sokat idő ment el a keresésével - MEGVESZEM
Egyszer meghúztam egy határt, így is már többet adnék érte, mint igazából adnék érte - ELENGEDEM, TOVÁBB KERESEM
2 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, voltam már hasonló dilemmában.

Egy hanglemezről volt szó, amit 200 euróért, illetve annak megfelelő forintért kínált az egyetlen elérhető forrás. (aki évek múltán bukkant fel, tehát, előtte évekig nem leltem sehol a lemezt)

Végül, nem vettem meg ennyiért, pedig, megtehettem volna.

Miért? Mert ha ennyit adok érte, akkor azzal precedenst teremtek, és onnantól azt fogják hinni, hogy az a lemez annyit (vagy többet) ér, és olcsón már nem fogják adni. Tehát, ezt akartam elkerülni. És persze, nyilván jobb lenne megúszni feleannyiból a vásárlást. Egyszer majd csak sikerül.

2022. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzem az emelt ár esetében is, akkor megveszem. Ha nincs pénzem, akkor pechem van és hagyom.
2022. máj. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Ez ismerős 😅

Van egy 1000 db-os puzzle, kb. 2 éve volt limitált kiadás. Sorozat első része. Az új részek ára €20.

Na az első részt $300-500!!!! között árulják.

Nem tudom, hogy valaha valaki adott-e el, de mivel ennyiért hirdeti a többi, az újak is ennyiért teszik fel. Tehát annyira nem is ritka, mert néhány mindig van fent.

2022. máj. 20. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 4 évbe telt megtalálni egy fotón látható cipőt.

Nem érdekelt az ár.


Azóta használom és imádom, amint volt lehetőségem vettem másik 2 színben is.


Ugyanazon szinekben volt egy adott szövetkabát - kihagyhatatlan volt nem összepárosítani szettekbe őket.


Azt megjegyzem:

Ritka, ha én vásárolok.

7 felsőm 3 pulcsim, 2 nacim, 5szoknyám van s ugye a 3 kabát+3 cipő, meg egy edző szettem.

Ezért se sajnáltam rá a keretet.


Félretett keretem pedig mindig van, fel kell készülni mindenre, főleg komolyabb témák terén. Nagyobb kártól az egészségig bármi becsúszhat.

2022. máj. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Őregem. Nekem végig az volt az érzésem, mintha egy nőről beszélnél. viszont ezesetben azt mondom, add meg, amit meg kérnek érte. Az árak manapság felfelé mennek. ami ma 30 ezer, az jövőre könnyen lehet 60ezer is. mi anno ingatlant vettünk 4és fél millióért, aztán 2 év múlva 8,3 millióért adtuk el. Nem, nekem nem érte meg. De mivel nagyon szerettem azt, akinek megérte, ezért nem is gondolkodtam, amikor megkért rá. Én azt mondom neked, hogy addig csapj le egy lehetőségre, amig adott és , amig lelehet csapni rá. ezen kívül semmi sem számít. neked megéri? ne azt nézd, hogy a spanok mit szólnának hozzá. azt nézd, hogy neked ez megéri-e ,megnyugszol-e, ha megvan,
2022. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
😂 csaj vagyok, az én esetemben nem nőről van szó 😉 (és nem is pasiról) nálam most tárgyról van szó, de igen lehetne ez utazás, élmény, ház bármi, ha valakinek egy nő akkor az
2022. máj. 21. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam ez azon múlna, hogy mennyire lenne fontos nekem.

Ha egy gyűjteménybe illő darab, egy számomra fontos dolog, egy olyan eszköz, tárgy amit kellőképpen tudnék használni, ott feljebb mennék az ár tekintetében, viszont ami számomra annyira nem fontos, nem központi eleme az életemnek, és hasonlók, ott valószínűleg várnék a jobb lehetőségre

2022. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!