Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Eltűnt a számolási képességem?

Eltűnt a számolási képességem?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez relatíve hülye kérdés, és igazából ötletem sincsen, hogy ezt melyik kategóriába kellene írni, szóval ide írtam. Az a helyzet, hogy általános iskola vége óta, gyakorlatilag úgy érzem, mintha a számolási képességem matematikából eltűnt volna, pedig 4-es átlagom volt, de középiskolás korom óta gyakorlatilag semmilyen feladatot nem tudok megoldani. Konkrétan a kétjegyűvel való osztást (!!) nemrégen tanultam újra, mert egyszerűen elfelejtettem, de egy egyszerű egyismeretlenes egyenletet sem bírok megoldani, plusz a testvérem 3. osztályos matek feladatai is gondot okoznak. Tudom, hogy ez szégyen, és én sem örülök neki, nem értem, hogy mi történt velem. Mintha kikapcsolt volna az agyamnak az a része. Gondolkodtam rajta, hogy van-e esetleg valami zavarom, ami most jön ki, de tényleg fogalmam sincsen. Elnézést, ha ez így kicsit összeszedetlen, ha valami nem tiszta, válaszolok. 21/F

2022. jún. 28. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nincs, amilyen tudást nem használsz, az így elkopik. Néhány egyszerűbb alapműveleteket érintő feladaton kívül nem is használod a matekot olyan szinten, mint az iskolában kellett, és mióta ott van a telefonban és számítógépen minden tudás, már nem is vagy ráutalva hogy fejben végezz műveleteket. Normális, hogy ~10 év kihagyás után nem tudsz kettővel osztani papíron, sőt az is megfigyelhető hogy az érettségi környékén olyan mennyiségű anyagon és típusú számításokon vagy túl matekból, hogy az agyad már az általános iskolai szintű feladatra sem áll rá, mert más típusú gondolkodást igényel.
2022. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is így vagyok ezzel, szintén egész jó voltam matekból, szerettem is, aztán ahogy 1 is írja elkopott a tudás, mert nem használtam. Ezek szerint ez nem olyan mint a biciklizés. :D Megnéztem az érettségi tételeket és sikítva csuktam be, mert a nevemen kivül kb semmit nem tudtam volna megoldani. 42F

Ja még annyit, hogy a mai fiatalok szerintem még hamarabb el fogják veszíteni a tudást, mert meg sem szerzik igazán. Én 1998-ban érettségiztem, nemhogy mobil, de még vezetékes telefon sem volt mindenhol Volt a négyjegyű függvénytáblázat meg egy számológép... Nem voltak olyan appok, weboldalak (pl calculat.org) amikbe az adatokat bepötyögve azonnal dobta volna az adatokat, nem volt app ami kirajzolja a függvényeket... nem lehetett lustálkodni, meg kellett tanulni. A mai gyerekek megnyitják az appban, bemásolják a feladatlapra és kész.

2022. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Viszont a matek által kialakított szinapszisaidat azóta is használod csak másra. Ezért fontos a lexikális tudás is, hiába kikopik egyszer. Kijöttél a gyakorlatból, ami normális de hátrányban végképp nem vagy.
2022. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem használtad, az agyad leépíti. A net viszont tele van matek oktatással és youtube videókkal....
2022. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!