Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Munkahelyeken engem miért...

Munkahelyeken engem miért kedvelnek, ha én közben "antiszociális" vagyok?

Figyelt kérdés

Majdnem 10 évbe telt mire a saját kisvállalkozásomat főállásúvá tudtam tenni, hogy most már csak ebből éljek meg.


De ugye ebben a 10 évben voltak munkahelyeim, alkalmazott is voltam és másodállásban csináltam a vállalkozást.


Amúgy mindig idegesített az alkalmazotti lét, a korlátozottsága, és a relatíve biztonságot adó tényezői nekem nem voltak soha motiválóak.


De nagyon furcsa volt hogy a zárkózottságom, a saját kis világomban élésem ellenére mégis mindenhol barátkozni akartak velem a munkatársaim, kikérték a véleményemet, kíváncsiak voltak rám, tiszteltek.


Csak nem tudom miért.


Mert az én szempontomból nekem semmi érdekes nem volna egy magának való, zárkózott, öntörvényű emberben aki kis túlzással egész nap meg sem szólal.



2022. szept. 1. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Ez milyen kérdés? Önismeret? Vállalkozás? Emberek?


Honnan a frászból tudnánk, ha te se tudod.

2022. szept. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:

"Mert az én szempontomból nekem semmi érdekes nem volna egy magának való, zárkózott, öntörvényű emberben aki kis túlzással egész nap meg sem szólal."

Amit leírtál, az az introvertált, befelé forduló személyiségtípus.

"A másik típus a befelé forduló/introvertált, melankolikus vagy flegmatikus vérmérsékletű, meggondoltan, lassan cselekszik, félénk és bizalmatlan. Állandó gondja a környezethez való alkalmazkodás."

Antiszociális

"Az antiszociális személyiségzavar vagy szociopátia (angolul antisocial personality disorder) a nemzetközi betegség-osztályozási rendszereknek megfelelően a társadalomba való beilleszkedés súlyos zavara."

"A személyiségzavart a társadalmi kötelezettségek figyelmen kívül hagyása jellemzi, a hűvös közömbösség mások érzéseivel szemben. A frusztráció toleranciája alacsony, az agresszió nagyon könnyen megnyilvánul, így az erőszak is. Mások hibáztatásának a tendenciája észlelhető, vagy hihető racionalizációi annak a viselkedésnek, ami miatt konfliktusba kerültek a közösséggel (társadalommal). "

2022. szept. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Lehet hogy amikor beszéltél akkor jól csináltad,jó volt kommunikàlni veled még ha nem is beszélsz olyan sokat.

Csendesebb,introvertàlt típusból is van olyan aki tök jó fej,el lehet lenni vele csak nincs 0/24-es szófosása és van olyan aki azért nem beszél sokat mert 0 szociális érzéke van,azokat nem is nagyon pedzegetik az emberek.

Bár làtatlanba nehéz konkrétumot írni ugye

2022. szept. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
Én is ilyen voltam mindig. Először azt hittem, csak a csajoknak jövök be,, ki is találtam pár elméletet a miértre, de aztán később, a munka világába lépve azt kellett tapasztalnom, hogy mindenhol szimpatizálnak velem. Persze itt is megvolt a "magyarázatom" hiszen (lévén boomer) szerettem dolgozni, és odatettem magam, akármiről volt is szó. Utólag visszagondolva azonban korántsem erről volt szó. Ez akkor csapódott le, amikor 60 felé közelítve elveszítettem a sármomat, vagy mi a ménkűt, ami addig előtérbe helyezett mindenhol. Talán te is ilyen vagy.
2022. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te vagy a fény az éjszakában. Azért van ez.
2022. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!