Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 20 évesen nem tudom elődönteni...

20 évesen nem tudom elődönteni mi legyen belőlem, miért?

Figyelt kérdés

Szóval igazából, szüleim elküdtek egy informatikai középiskolába, de ez nem igazán érdekelt engem semmenyire. Ezért bem is igazán tanultam rá, és semmi másra. Nem az esszemel volt baj sose, hanem azzal, hogy lusta voltam. Viszont ami érdekel azt csinálom, és tanulom szívesen. De lassan 2 éve itthon vagyok, 1 hónapot dolgoztam összesen. Azóta lett egy inszomniám és így minden fejére borult. Igazából érettségi meg lett egyből, és nem tanultam rá szinte semmit, de beértem a kettesel.


Sajnos most bejött egy olyan gondolat ami már egy jó ideje a fejemben van, hogy ha nem végzem el az egyetemet, nem lesz belőlem semmi. Ezért rá akarom venni magam a tanulásra, és leérettségizni újra. Mivel minden rosszul sikerült ezért sajnos, mindenből lekéne. De nem tudom, hová kéne menni és mit csinálnék a jövőben szívesen.


Egészségügy érdekel teljes mértékben, de általános orvosi 6 év, és nagyon magas a pomthatár, és nem tanultunk se kémiát se biológiát a gimiben, így mindent az alapról kéne tanulni, ezért kéne valószínű tanár is mellém.


Másik amire gondoltam és érdekel a katonaság, de ide az inszomnia miatt nem tudok menni, míg nem rendeződik.


A harmadik az a sportedző/manager, és ilyen edzős téma lenne.


Egyszerűen öregnek érzem magam 2p évesen, és már bele törődtem, hogy semmit nem érek el az életben.


2022. nov. 4. 22:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Elküldtek* 20*
2022. nov. 4. 22:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha beletörődtél akkor minek írod ki a kérdést?


Egyébként próbáld ki a katonaságot. Az a legegyszerűbb választás a felsoroltak közül, és ha nem jön össze akkor sem veszítesz semmit, max az idődet. Az inszomniáról hazudj. Egyébként is lehet hogy a környezetváltozás miatt elmúlik.

2022. nov. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azért, mert lehet volt aki ugyan ezt érezte/érzi és tudna nekem mondani, valami olyat amitől én is erőre kapnék és bele kezdenék.


Katonaságal az a baj, hogy az alvás nekem nagyon rossz, és félek, hogy ez miatt lekell majd szerelnem, és ha meg nem tudok, akkor mi lesz velem. Úgy tudom, hogy a katonaságnál úgy működik, hogy egy időt lekell szolgálni ha bevonulsz, de ha nem akkor törvénytszegsz. És nem tudom, hogy ha hazudok, akkor mi lesz.

2022. nov. 5. 13:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!