Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok valami élet célt...

LoneWolf:P kérdése:

Tudnátok valami élet célt adni? Szerintem, ha nincs élet célom akkor tök mindegy, hogy meg halok-e.

Figyelt kérdés
2022. nov. 21. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Pl tűzd ki azt életcélnak, hogy bármikor küldesz csinálsz nekem palacsintát, amikor kérem.

Ezzel elfoglalod egy kicsit magad, és másoknak is örömet okozol.

2022. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Életkorod, nemed, iskolai végzettséged - elárulod?

Mi az ami semmiképp nem akarsz lenni?

2022. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok

Emo fiú

8. Általános iskolában tanulok

És fogalmam sincs mit szeretnék tanulni stb.

2022. nov. 25. 18:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondold végig az egyes mesterségeket, munkaköröket, aztán gondolkozz el afölött, hogy melyikük mit csinál, mennyire lenne Neked is alkalmas arra, hogy örömed legyen benne, ráadásul pénzt is kapnál érte.

Talán még túl fiatal vagy ahhoz, hogy végső döntést tudj hozni, de idővel kialakul benned egy életcél.

Ehhez kívánok sok sikert.

2022. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én mindig arra gondoltam, hogy egyszer kikerülök ebből a környezetből(szülői ház), és akkor minden jobb lesz. Sokat tervezgettem a jövőm. Hogy gyerekeim lesznek, milyen házunk, hogy fogok pénzt szerezni, stb. Most 19 éves vagyok, pár hónapig nem voltam itthon, de decemberre haza kellett jönnöm. Eddig megint szörnyű itthon, és érzem azt, hogy megint süllyedek lefele, és amikben fejlődtem, míg nem laktam itthon, megint rosszabbodnak. Szerencsére hamarosan már valószínűleg végleg elköltözhetek. És tényleg jobb, ha máshol vagyok. Nem oldódik meg minden, de jelentőségteljesen jobban érzem magam.

Próbálj meg rájönni, hogy mi az, ami a legrosszabb az életedben, mi okozhatja a problémát. Iskolai szekálás, szülők, testvér, nem tetszel magadnak? Ha tudsz, próbálj meg változtatni rajta, vagy ignorálni. Mondjuk én nem tetszettem magamnak, de amíg a szüleim teljesen lehúztak, és mentálisan is elég rosszul voltam, addig nem tudtam változtatni az alakomon. Az mondjuk segített, amikor dolgozni voltam. Nyáron mondjuk a Balatonra mentem. Pénzt, tapasztalatot szereztem, jó társaságban voltam, és az otthoni bajok sem annyira értek el. A pletykákra most is azt mondom, hogy engem nem érdekel. Nem vagyok kíváncsi, hogy ez, meg az a rokon, meg szomszéd most miért annyira szörnyű, és most már mindig meg is mondom a véleményem. 1 hónap múlva húzok is el.

Szóval tényleg, amin tudsz, próbálj meg változtatni, és gondolj arra, hogy még nagyon fiatal vagy, és sokkal jobb lesz az életed.

Az is eszembe jutott, hogy ha otthon vannak bajok, akkor menj másik városba tanulni, legyél kollégista. Még nem kellett leadni a jelentkezést, nem? Mondjuk a szüleidnek ne mondd el az okot, hanem azt hogy beleszerettél egy iskolába egy másik váosban, és mennyivel jobb, mint a közeledben lévők.


Kitartást!

2022. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Amúgy, ha nem tudod mit akarsz tanulni, mehetsz sima gimibe is. Vagy ha van valami szakma, ami tetszik valamennyire, akkor olyan helyre, ahol szakmát szerezhetsz érettségi mellett. Így lesz egy szakmád is, de érettségivel mehetsz egyetemre is. Meg kb. bármilyen szakmát tudsz szerezni 2 év alatt. Egyetemhez meg úgyis kb. mindegy, hogy milyen gimiben voltál előtte. Nem olyan fontos most a választás. Csak szerintem ne menj túl gyenge suliba, mert nagyon lehúznak, elrontanak, de túl erősbe sem muszáj.
2022. dec. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindent átgondoltam és rájöttem, hogy ezt a depressziót többek között a magány okozza.

És valószínűleg informatika szakra fogok menni tanulni(szoftverfejlesztő és tesztelő)

Nagyon köszönöm a segítséget!

A külsőmmel nincs semmi problémám, mert sportos vagyok meg edzek meg minden.

A szemyiségem is egész jó. Nagyon érzelmes és érzékeny vagyok fiú létemre.De ez szerintem valamilyen szinten jó.

A családban szerencsére nincs komoly gond.Az iskolában nem igazán vannak barátaim, mármint fiúk ők hozzám képest nagyon éretlenek.

A lányokkal többnyire jóban vagyok, mert,,aranyos" vagyok.

Ők nagyon rendesek sőt néha ölelést is kapok ami nagyon jól esik.

Szerencsére jelentjezők is vannak rám, de én most egy ideig nem igazán akarok kapcsolatot a rossz tapasztalatok miatt.De remélem ez idővel jobb lesz.Meg amúgy is félek a szerelemtől, mert még tapasztalatlan vagyok.Igazából szinte folyamatosan stresszelnek é sezért elég komoly magnézium hiányom van ami miatt vérvételre is kellett mennem és magnéziumot kell szednem.És pszichológishoz is el akarnak küldeni,mert vagdalom magam.Röviden annyi, hogy a tanár azt vette észre, hogy mindenem tiszta vér, de ebbe inkább ne menjünk bele.De tényleg minden válaszolónak mindent nagyon köszönök!Jól esik ez a törődés!

2022. dec. 21. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!