Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom tartani soha...

Miért nem tudom tartani soha a határidőket?

Figyelt kérdés

Mindig mikor van egy határidős feladatom, egyszerűen leblokkolok és az utolsó pillanatig várok vele, hogy hozzá kezdjek. De közben rápánikolok és aggódok, hogy nem tudom tejesíteni a határidőt de mégis teljesen leblokkolok és egyszerűen nem vagyok képes neki kezdeni időbe a feladataim elvégzéséhez és nem is tudom jól megbecsülni hogy mennyi idő lesz. Így folyton kicsúszom a határidőkből.

Mit tehetnék ez ellen?


2022. dec. 5. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokaknál jelen van ez.

Oka több minden lehet, pl. egyéni prioritás, "más mindig érdekesebb, mint egy feladat határideje".


Vannak, akik csak tojnak bele, meg se próbálják ütemezni a dolgaikat.


Pl ne egy takarítás legyen előrébb prioritásban vagy haverok, ha tudod: van határidós feladatod.


Írd össze a mindennapi feladataidat. Szövegkiemelővel húzd ki azokat, amik fix időt foglalnak be az életedbe, mint pl. munka (ha nem otthonról melózol, akkor az oda-vissza út és az előtte való készülődés is számít)


Ami még fix: az alvás. Kell a szervezetnek megfelelő idő.


A többi szabadabb programokat és időt oszd be számodra megfelelően, prioritásnak helytállóan logikában is.


Nem azt jelenti, percről percre oszd be, hanem magadhoz mérten tudnod kell mi mennyi időt igényel.


Jómagam pl egyáltalán nem szeretek kapkodni, stresszt gerjeszteni feleslegesen magamban, ezért úgy tervezek.


Pl napi rutinban 7:30kor kelek,

nekem kell a reggeli minimum fél óra kádban lazulás tusolás után, laza fél óra alatt pedig kényelmesen elkészülök.


Ha becsúszik pl egy reggeli találkozó mondjuk legyen 6 óra.


Onnan visszafele levonogatom - 1ó készülődés, rituálém, - x perc/óra út a találkozó helyszínére, - 7,5 ó alvás

és akkor fekszem le aludni, hogy a megszokott időm kialvásával magamtól ébredjek, az ébresztő csak biztonságból van, de általában előtte ébredek.


Tudj nemet mondani pl magadnak és másoknak, ha pl az esti program vagy figyelmedet elterelő dolog avatkozna ebbe bele.


Nekem se mentek a határidők betartásai, sokat agyaltam hogyan oldjam meg, hogy önazonos is maradjak és ne kényszernek éljem meg.


+határidő előtt pl van, aki nyakamra járjon, hogy véletlen se legyen gond. Ilyenkor kb "megöljük" egymást. 🙃


Itthoni munkáknál hajlamos az ember elkényelmesedni. Rám is igaz. +alapon nem vagyok a kapkodás híve és ha sietnem kell, kritikán alul is teljesítek a 150% helyett.


Ha időben nyakamra jár, megmarad az ütem és a teljesítés is.


Találkozók stb. ott viszont nagyon tartom magam az érkezés időpontjához.

+tudom milyen irritáló másra várni egy helyben.


Kezdetben, amiket tudsz oldj meg, állíts emlékeztetőt, ha kell, ha pedig adott dolgok nem mennek, merj segítséget kérni olyantól, aki tud is kezelni téged és hatással van rád.

+nem kímél, ha kell.


Vannak személyiség típusok is, akik képtelenek rendezésre, határidőkre, de pl az ADHD-nál folyamat elterelődik a fókusza az embernek.

Stb.

2022. dec. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, megpróbálkozok az általad leírtakkal :)


Mondjunk nálam nem gondolom, hogy lustaság lenne mert én próbálkozok csak nem megy :/

2022. dec. 5. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Tréning: [link]

Könyv: [link]

2022. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam se a lustaság, ADHD van jelen. Kicsit korábban is rájöhettem volna, ez van. Jelenleg a gyógyszer megszerzése folyamatban van, hogy tudjak rendesen koncentrálni és nem kellene mást kérnem, hogy nyúzzon szükség esetén, ha kell.


Rengeteg munkám, erőfeszítésem van az eddig is elért dolgokban.

Mivel nem szeretem a feszültséget, nyűgöt, kapkodást stb ezért igyekeztem megoldásokat találni,amelyek nem fojtanak meg, azaz nem erős kényszerek.


1-es voltam

2022. dec. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!