Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyi időnek tűnik nektek az...

Mennyi időnek tűnik nektek az elmúlt életetek?

Figyelt kérdés
Illetve pontosan milyen érzés vagy érzet, vagy hogy határoznátok meg azt az érzeted hogy hosszú idő? Úgy értem hogy a múlt ugye csak a fejünkben létezik, milyen tapasztalat a múlt gondolata a fejetekben? Mert ugye az csak egy gondolat vagy érzés amikor rágondolunk a múltunkra, és annak az időtartam érzetére.

2022. dec. 9. 18:37
A kérdező szavazást indított:
Annyinak amennyi volt
Kevesebbnek mint az évek száma
Többnek mint az évek száma
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Kevesebbnek érzem mivel szerintem csak a nagyon jó, és a nagyon rossz dolgok maradtak inkább meg. Felnőttként meg egyhangúbb, monoton az egész. (38)
2022. dec. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szerintem a relatív időtartam mindig egyre többnek tűnik. Hisz alapvetően azt szuggeráljuk, hogy idősödünk és több emlékre, több elmúlt időre gondolhatunk vissza. A tapasztaltok száma, ha akarjuk, ha nem folyamatosan növekszik és azok kiértékelése is egyre árnyaltabbá válik.

Kis gyerekeket (2-3 éves) megkérdezve sokszor úgy beszélnek a fél évvel ezelőtti eseményeikről, mintha évszázadokkal korábban történt volna:) Az idős 86 éves nagypapám szinte perceknek érzi az évtizedeket.

Szóval a valós múlt érzékelés, szerintem az adott tudati állapotunknak megfelelően jelez, hol többnek, hol kevesebbnek látszatva a múltat. Ezért ez egy folyamatosan változó tapasztalás.


Egyébként ez egy kiváló kérdés.

2022. dec. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm, átérezhető amit írsz.


#2 Köszönöm, amellett hogy jól esett az utolsó mondat, nagyon érdekeseket írtál.

2022. dec. 9. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon jó kérdés... még sosem gondolkodtam el ezen.

Behúztam az 1-es választ, mert nem tudok dönteni. 35 éves koromban még volt, hogy elkérték a személyimet amikor sört vettem a teszkóban, pedig már őszültem... közben meg csókolomot köszönnek a fiatalabbak, mert mostanra (42), már szinte teljesen ősz vagyok. (ezt örököltem... egy budai ingatlan jobb lett volna :D)

2022. dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem magam 26 évesen, hogy már több millió évet megéltem. Talán segít ebben a munka melletti egyetem, csak úgy repülnek a tanulással az órák.
2022. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nemsokára 17 vagyok. Mintha egy szemvillanás lett volna az eddigi életem.
2022. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!