Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha van,miért van káros szenved...

CSakegyCSávó kérdése:

Ha van,miért van káros szenvedélyed?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Miért dohányzik,alkoholizál,szerencsejátékozik sok ember annak ellenére,hogy ezen elfoglaltságok káros élettani hatásai közismertek?

Ha te bármelyiket gyakran űzöd ,meg tudod mondani miért teszed?

Emlékszel még miért kezdted el?



2022. dec. 28. 04:16
 1/10 L.. István ***** válasza:
72%
Iszok. Egyszerűen mert szeretek és kész. Kb. 20 éve. 3 hete voltam laboron, minden ok. Amúgy is ki a franc akar ezen a nyamvadt világon olyan sokáig élni?!
2022. dec. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

#2 Akinek van családja és szeretne velük sok jó minőségi időt tölteni illetve látna ahogy felnő a gyereke és aztán az ő gyerekei.


Nekem persze nincs családom és még káros szenvedélyem sincsen, legfeljebb annyi, hogy minden nap megiszom egy doboz energiaitalt, de egyébként nem vagyok függője, tehát bármelyik nap letudom rakni és nincsenek elvonási tüneteim.

2022. dec. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
Ezek mind függést okoznak. Álltalában úgy lesz valaki alkoholista hogy észre se veszi. Szép lassan rászokik. Magának se ismeri be. Aztán meg gyenge leszokni.
2022. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Lucifer-666 ***** válasza:
47%
Sört iszom. Finom, jobb lesz tőle a kedvem és a keringésemnek is jót tesz. Főleg a búza sört szeretem.
2022. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Iszok.

Unalmamban.

Gazdag vagyok, megvan mindenem, a szokásos tanácsok, hogy találj hobbit, sportolj, mozizz, gépezz, stb. már szintén ráuntam.

2022. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lucifer-666 ***** válasza:
Most is iszom, hátha sikerül kifordulni önmagamból. De eskü Putyin biztonsági emberei lazábbak nálam 😊
2022. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lucifer-666 ***** válasza:
Senki sem fog megmenteni, csak a lassú halál vár rám 😥
2022. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Mitől kéne megmenteni?

Minek akarsz kifordulni önmagadból? x)

2022. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első a cigi volt. Gyerek voltam és mérges voltam apámra. Talán megvert, nem is tudom. Én pedig bosszúból rágyújtottam a cigijéből, mert tudtam, hogy azt nem szeretné, hogy én is dohányozzak. Ja, de végül is egy lány miatt cigiztem ezek után is. Azt hittem, menő leszek nála. Hát nem jött be. Leszokni meg nem tudtam. Egy ideig menő volt, hogy cigizek. minden fotón lógott a bagó a számból, még az osztályképen is :D Aztán pár év múlva rájöttem, hogy ez igazából gáz. És bár 20 éve cigizek, de inkább szégyenlem ezt.


Aztán ott a pia. Régebben fiatalon minden hétvégén jól berúgtam a haverokkal. Csak azért nem lettem alkoholista, mert helyette elkezdtem füvezni. De én kezdetben a piától is valami világmegváltó látomást szerettem volna kapni. Ez elmaradt. Mostanában pár havonta egyszer berúgok, aztán annyi. Fújj, most nem iszok egy darabig, mert lenyomtam 2 üveg bort 23.-án és másnap nagyon beteg voltam. Erre sem vagyok büszke. Igaz azt mondom, hogy pár havonta- fél évente, iszik az ember, az talán még belefér. Immunerősítésre esetleg jó.


Aztán ott van a már említett kábítószer. ja, az a nagy szenvedélyem. igaz, voltam egy drogrehabon, kétszer is. pszichológus, pszichiáter sem segített és mindenféle gyűlések látogatása sem volt tartós, mert mindig vissza-vissza estem. Ráment a családom. Ráment a vagyonom. Kezdetben ettől is valami világmegváltó kreatív gondolatokat vártam. Ez elmaradt. Amit pedig kaptam, az a sóvárgás.

Itt van a válasz a kérdésedre: SÓVÁRGÁS

Ez a kulcsszó. Ezért dohányzunk, iszunk, szívjuk a spanglikat, játszuk meg a tippmixet és járunk k.rvázni.

ja, igaz én már pénzt nem költök rá, mindig ha fizu van, gyorsan megveszek magamnak mindent, amire szükségem lehet a következő hónapban, esetleg valami hasznos holmit, ruhákat és egy 5 hetes lottót a 16,41,44,54,64 számokkal, aztán élek úgy, hogy mindenem megvan, de cuccra vagy piára, nőre nem jut. hitelkártyám pedig elvágtam gyakorlatilag.


Ez betegség. Van aki elfogadja, hogy az és küzd ellene, van aki képtelen rá. A legbölcsebb talán az, aki mindezeket soha ki nem próbálja.

Nekem szerencsém van, hogy élek. Krisztus mentett meg a haláltól és metszegeti apránként le rólam a káros szenvedélyeimet. Én képtelen vagyok a megszüntetésére egyedül, de Ő erőt ad. Velem van és beszél hozzám, ha olvasom az evangéliumot.

Már pár éve a sátán művének tartom ezeket a dolgokat, noha sajnos gyenge vagyok és olykor képtelen vagyok ellenállni a kísértésnek. Abból pedig hiány nincsen, hiszen szintén narkós öcsémmel élek egy háztartásban.


Hát maradok ez egyenlőre. Íntő példa.

Ha pedig erről beszélek másnak, akkor UFÓ vagyok. Legfeljebb más alkeszok és drogosok akik megértenek. Függőség betegség.

Okai: SÓVÁRGÁS, SZÉGYEN, MAGÁNY, DEPRESSZIÓ, és hasonló finomságok.

Krisztus ezen segít, noha engem jó okkal kísért a gonosz. Azért pedig, hogy a saját lelkem árán ki.bassz@k a sátánnal, bort iszok és vizet prédikálok, amolyan hamis sáfár módjára. Mint a példabeszédből.

"És dícséré az úr a hamis sáfárt, hogy eszesen cselekedett, mert e világnak fiai eszesebbek a világosságnak fiainál a maguk nemében."

(Lukács 16:8)

2022. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kávé, energiaital is ide tartozik?🥲
2022. dec. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!