Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék megváltozni?

Hogyan tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés
Utálok panaszkodni és nem is akarok, de egyszerűen muszáj felvázolnom. Szóval a szüleim nagyon nincsenek jóba, még csak egy ágyban sem alszanak. Apám teljesen telefon függő, anyám meg 40 éves és már 2 bottal jár egy betegsége miatt. Egész nap csak a panaszkodását hallgatom... A lakásunk konkrétan meg már egy lakhatatlan övezet, tiszta kosz, felesleges szeméttel, amivel senki sem kezd semmit. Barátaim nagyon sosem voltak, életembe talán 3. Most van egy, de a kapcsolatunk sem egy normális fajta. Nem beszélünk normális dolgokról, lényegében mintha egy szerepjátékban lennék és nem beszélünk semmiről komolyan. Az embereket is utálom, félek is tőlük. Mindig szorongás kap el, amikor kimegyek. Folyton az jár a fejemben, hogy ki mit gondol rólam, stb akármennyire is próbálom magamban elnyomni ezt az érzést, nem megy. Párkapcsolatom sosem volt, nem tudok beszélgetésekben témákat feldobni és azt vettem észre, hogy szépen lassan eltűnt körülöttem minden ismerősöm. Nem merek másokhoz odamenni és beszélni velük, mindig azt várom, h ők kezdeményezzenek és ezzel b@sztam el mindent. Az osztálytársaim egyfolytában leb*ziznak, csak azért mert egy barátom van, de ha megpróbálok mások felé nyitni, másokkal barátkozni, egyből azzal jönnek, h új pasim van meg hasonló f@szságok. Lényegében reggel felkelek, szorongva elindulok, mert félek kimenni az utcára, ezután beérek az iskolába, ahol senkivel sem tudok normálisan beszélni, sőt kapom is a hideget-meleget. Aztán arra érek haza, h az anyám ordibál az öcsémmel és minden megy tovább. Teljesen haszontalannak érzem az életem és folyton felmerül bennem a hiába valóság tudata. Ha valakit érdekel idén végzek alapsuliba és pont ez miatt fosok nagyon, mert el sem tudom képzelni, h hány sz@rság lesz még hátra. Szóval csak megszeretnék változni, illetve normális barátokat szerezni

2023. márc. 15. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"A lakásunk konkrétan meg már egy lakhatatlan övezet, tiszta kosz, felesleges szeméttel, amivel senki sem kezd semmit. "

Téged is zavar, mégsem teszel ellene semmit, de azért felháborító? Vagy azt várod hogy a lassan nyomorék anyukád repüljön és pakoljon össze miközben a saját egészségügyi problémája, a párkapcsolati-házassági baja meg a két semmirekellő gyereke mellett még ezt is kirázza a kisujjából?

Hashtag #változás alatt például segíthetnél ahol csak tudsz, két okból is. Az egyik, hogy ha nem szemétdombon élsz akkor a közérzeted is jobb lesz, másrészt ha tényleg ennyire beteg a "családfő" (tipikusan a nők tartják kordában a háztartást, ebből kiindulva), lehet elég gyorsan az önellátásra leszel kényszerülve, ha tetszik ha nem.


A magánéleti problémán kívül úgy néz ki az osztály a másik nagy probléma, itt kb. két dolgot tehetsz: vagy beleállsz egy konfliktusba és lerendezed a baszogatást hogy leszálljanak rólad. Szólsz az osztályfőnöknek, vagy bárkinek ha nem tudnak és látják hogy mi történik, és meg kell beszélni. Azt piszkálják aki hagyja magát, és a többiek a hangadónak nem mernek ellenszegülni, ezt kell megtörni. Érdemes előbb megpróbálni szóban rendezni ezt, és előbb tudjon róla egy tanár, osztályfőnök vagy igazgató hogy te ennek áldozata vagy, mint hogy előbb szájba rúgsz valakit és te leszel elővéve mint agresszor.

A másik lehetőség hogy leépíted az összes osztálytársi kapcsolatot és keresel más társaságot, de akkor az esélye se lesz meg annak hogy helyreálljon a dolog, és lehet ugyanúgy piszkálni fognak, meg utána azért kötnek beléd mert te leszel a számkivetett különcködő, akit amúgy ők tettek azzá.

2023. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 NTBS ***** válasza:
67%

Kezdj el házimunkát végezni.

Csodákra képes.

A személyiséget is javítja.

2023. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már többször előfordult, h magam álltam neki tenni ez az egész ellen, de ez lehetetlen. Nyáron értem el talán a legnagyobb változást, amikor kipakoltam a szobám, de sokszor felmerült az a probléma, h találtam egy olyan dolgot, ami nem az enyém, a szüleim pedig nem akarták kidobni és egyszerűen nem tudtam hova tenni. Nem a szüleim ellen akarok beszélni, viszont egyértelmű, h szükségem van rájuk ahhoz, h rend legyen. Apum folyton azzal jön, hogy kidob majd egyszer mindent, de soha sem tette meg. Anyumat meg persze megértem, hisz nem várom el tőle, h egész nap pakoljon, de azért tényleg jó lenne, ha nem raknának el felesleges dolgokat és kidobhatnák valamit, mert szerintem az nem normális, h olyan dolgokat tesznek el, amik már rég rosszak vagy amiket sohasem használtak és nem is fognak. Azt meg végképp nem értem, h miért kell üres konzerv dobozokat elrakni, illetve régi újságokat és még sorolhatnám...
2023. márc. 15. 17:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Szokok a házi munkákban segíteni. Rendszeresen mosogatok, törölgetek, magamnak rakom be a mosást stb.
2023. márc. 15. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Jobb lett a helyzet, kérdező?
2023. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Igen, sokkal. Igazából megtanultam leszarni a negatív dolgokat, és megpróbálok javítani a hibáimon. Elkezdtem tervezni egészen részletesen a jövőm, és tényleg teljesen meg vagyok elégedve. Csak ezt a pár évet kell végig nyomni, aztán majd amikor én dönthetek a saját sorsomról (valamilyen szinten), és talán sikerül elérnem amit akarok.

2023. aug. 25. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!