Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem emlékszem sok dologra?

Miért nem emlékszem sok dologra?

Figyelt kérdés
Nagyon sok dologra nem emlékszem. Mindig a jelenben éltem, múltra nem koncentráltam, így nem idéztem fel az emlékeim gyakran, viszont egyik nap akartam volna emlékezni sok dologra, de egyszerűen nem megy. Tudom, mik történtek velem, de sok esetben nincsen képi emlék mögötte. Tudtok valami tanácsot adni, hogyan emlékezhetnék?

2023. ápr. 22. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Az agy a nem használt területeket leszelektálja. Kezdetben csak lekapcsolódik a "rendszerből", idővel pedig elhalnak az információt tartalmazó területek.


Az agyunk is fejlődik, regenelálódik.


A tudatos fejlődés, agy karbantartás fontos.

Pl tanult dolgoknál is.

Mondjuk informatika, angol stb. bármi. Megtanulod, jól megy, ám ha nem használod eltompulsz bennük, ha sikerül valami másik szálon visszaemlékezni, visszacsatolni, akkor még szerencséd van.

De sok mindent újra kell tanulni.


Viszont emlékképeknél kevesebb az esély visszacsatolásra.


Erre jók pl a családi, baráti és egyéb találkozók. Sztoriztok, képeket, videókat néztek és eszedbe jut "basszus, tényleg!"


Az önismeret, múltban kutakodás is segít az énidő keretében felidézni emlékeket.


Vagy pl egy zene, amit az agy összeköt olyan emlékekkel, amelyek az alatt a történéskor szólt.


Egy vázlat, firka, stb. Bármi.

2023. ápr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!