Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » El tudjuk képzelni valamiről...

El tudjuk képzelni valamiről hogy nem létezik?

Figyelt kérdés
Ez ugye lehetetlen. Ez bizonyíték arra hogy minden létezik, minimum képzeletben.

#különbség #valóság #képzelet #Minden létezik #Képzeletben minimum
2023. ápr. 29. 19:26
A kérdező szavazást indított:
Érv
Paradoxon
Minden
Létezik
Képzeletben
Minimum
Valóság
Képzelet
Különbség
Együtthatás
6 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

Ez a kérdés teljesen értelmetlen.

Én el tudom képzelni, hogy időgép nem létezik.

És - tádámm! - időgép valóban nemlétezik.

Az utolsó mondatodat végképp nem értem...

Mi az, hogy valami képzeletben létezik?

Akkor az nem létezik.

Van barátnőd ennyi ésszel?

Csak képzeletben.

Akkor nincs.

Ekkora ostobaságot rég kérdeztek itt, pedig van választék bőven.

2023. ápr. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A képzelet az van, igaz csak képzelet szintjén, de ott tagadhatatlan, egy egész fantáziavilág. És amit kigondolsz bármit az megjelenik képzeletként. De bármit próbálsz elképzelni hogy olyan nincs, akkor már automatikusan azt mutatja hogy olyan is van. Erre értettem. Barátommal is erről szoktunk beszélni, csak nem nagyon akar.
2023. ápr. 30. 11:17
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Mert ő látja hogy túl buta vagy, csak nem akar megbántani azzal, hogy kimondja.

Nem vagy tisztában a "létezik" kifejezés jelentésével, és erre a tévedésre alapozva beszélsz sületlenségeket.

2023. ápr. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szoktuk mondani igen egymásra hogy butus. De nem sértődünk meg ilyesmiken csak viccelődünk.

Lehet hogy azzal nem vagyok tisztába hogy számodra mit jelent a létezés, de azt tudom hogy számomra mit jelent. Mindent létezőnek tartok ami jelenvaló, vagyis jelen van. Igen az mind létező tudod? Csak azért mert hogy jelen van azt úgy hívják létezik.

2023. ápr. 30. 18:59
 5/17 anonim ***** válasza:

Amit kitalálsz, az is létezik? Jelen van?

Ha kitalálod a dromedármájjal töltött koszovói rozmárt vérfarkasmártással, akkor az létezik? Meg tudod enni? Ki tudod utána hányni?

Nem.

Nem, mert nem létezik.

Nincs.

Nem van.

Erről vitatkozni pont annyira érdemes, mint arról, hogy az ég kék vagy zöld.

Attól, hogy te kijelented, hogy zöld, még kék marad.

Attól, hogy te kijelented, hogy amire gondolsz az mind létezik, attól azok még nem léteznek.

Ha ezt nem érted, akkor fordulj szakemberhez, gyógypedagógushoz.

2023. ápr. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Jó én értem a te nézőpontod.

Mert te csak a képzelet és valóság közti különbségre utalsz ezzel. Van is köztük különbség, de ez a különbség nem a létezésüket dönti el, csak a létezési szintjüket.

Ha van egy gondolat a fejemben, ami bánt akkor rosszul érzem magam, tehát van rajtam egy rosszérzés, és egy xy gondolatok, és én a szenvedést valóságosan tapasztalom, akkor nem mondhatom hogy a képzelet világa nem létezik, mert különben mitől szenvednék? Valami nem létező dologtól?

2023. máj. 1. 08:38
 7/17 anonim ***** válasza:

Én értelek.

Azt mondja az első, hogy például nem létezik az időgép. Valóban nem létezik, de képzeletben létezik már pár szár éve. Az pedig nincs kizárva, hogy a jövőben ne létezhetne vagy pedig egy fejlettebb civilizáció ne használná millió fényévekre innen.


Én azt vallom, hogy az emberi elme képtelen nem létező dolgokról képzelődni, fantáziálgatni. Sőt egy ilyen sem a saját elménk szüleménye. Mert a világmindenség, univerzum végtelen. Az idő is annak tűnik. Sőt még multiverzumok léte is elképzelhető. Akkor viszont nincs olyan, hogy valami ne létezne, legfeljebb csak másik időben vagy másik univerzumban.


Én a fantáziát inkább mint érzékelő rendszert igyekszem felfogni. Olyanokat lehet vele érzékelni, amivel egy emberi test nem találkozhat, de olyanokat is, amellyel igen. A fantázia végtelen, ahogyan Isten is végtelen.


Időgép pedig ugyanúgy létezik, mint a holdrakéta a középkorban élőknek. A középkorban azt mondták, hogy lehetetlen felmenni a holdra. Mi pedig tudjuk, hogy ez sem volt lehetetlen. Sőt, lehetetlen hangsebességgel kocsikázni. Aztán nézd már 1997-ben valaki száguldozott vele: [link]


Én úgy vélem, hogy minden létezik, de én az időt sem úgy képzelem el, melybe csupán egyfelé lehetne haladni. Csupán az anyag halad egyfelé az időben, de ami nem anyagból van, például a lélek, az bármerre haladhat. Még a testben lévő is bármerre haladhat. Vannak megdöbbentő bizonyítékok erre a történelemben. Így jöttek létre a világvallások is.


kérdező! Te nem úgy gondolkozol, mint a földhöz ragadt emberek. Közel vagy Istenhez. Ez jó. Nagyon jó.

De vegyél példát a madarakról. Kikelnek a tojásból, etetve vannak, hogy kifejlődjenek, majd elhagyva a fészket repülnek. De a madarak is előbb vagy utóbb kénytelenek leszállni a földre és megpihenni. De ez még nem a végük, hiszen újra képesek felszállni és repülni.


Bírlak téged Kérdező. Ilyeneké Isten országa. Mert csak az képes felfogni, aki képes elképzelni is. Te pedig egészen benne vagy Isten országában.

A legszebb dolog vagy a világon.

2023. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7 Köszi hetes én inkább csak ilyen elemző féle nézőpontból tekintem inkább. Csak elfogadom a képzeletet mint létező észlelhető, úgynevezett mentális cselekménynek észlelhető létező jelenségként, de ekként is marad, különben nem vonódok nagyon a képzetekbe.
2023. máj. 1. 11:36
 9/17 anonim ***** válasza:

Látom, hibáztam. Azt gondoltam, értelmes emberekkel beszélek. De be kell látnom, a kérdésnek inkább az Ezotéria kategóriában a helye...

Ha már istent, vallást meg ördög tudja még milyen kitalált létezési síkokat húztok elő a kalapból, akkor nekem itt nincs keresnivalóm.

További jó álmodozást, viszlát.

2023. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Miért 9-es? Mit vártál, pszichológiával próbálkozunk? Abba is lehet hinni. meg lehet nem hinni. Nyilván létezik a pszichológia is és a fordított pszichológia is.

De tapasztalatból mondom, hogy azért működik, mert az ember hisz benne.


A Kérdezőnek pedig úgy vélem semmi baja. Hiszen megírta, hogy szemlélődik és nem él a fantáziáiban és a képzelődéseiben, mert tisztában van vele, hogy a teste attól még itt van és a környezetét el tudja választani képzelt fantázia világtól.


Vannak, akik úgy alkotnak, hogy tényeket vizsgálnak. De vannak olyanok, akik úgy alkotnak maradandót, hogy a fantáziát és az elképzelt dolgokat szokták vizsgálni. Ott van a Harry Potter írónője például. Azért ahhoz a sztorihoz kellett fantázia. De San Lee Marvel is ilyen figura volt.

Vagy J. R. R. Tolkien a gyűrük ura írója. Zseniális, pedig köze nincs a valósághoz.

Nem léteztek ezek a dolgok sem, amíg le nem írták. Aztán nézd mi lett belőle. Egy egész franchise épült valaki képzelet beli világára.

Nem mellesleg hülyére kereste magát az öreg marvel és akármekkora tróger is volt valójában, tisztán megvan előttem a pillanat, amikor haverom bejelentette nekem a halálhírét.


Én nem írnám le a Kérdezőt, mint nem értelmes embert. Sőt inkább egy reménysugárnak látom a Kérdezőhöz hasonló embereket.

Ugyanis az ilyen emberek képesek felrázni a világot a fantáziálgatásukkal.

Jellemzően azok, akik elítélik a hasonló figurákat nem alkotnak semmi maradandót.


Hajrá Kérdező! Alkoss egy egész univerzumot, egy igazi Istennő van benned!

teremts, ha készen állsz rá és ne add fel , ha nehézségekbe ütközöl.

2023. máj. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!