Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek este? Hogyan...

Miért félek este? Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés

Hiába ég a lámpa, mindig érzem azt a szorongó érzést, ami miatt sosem tudok aludni, a szobámba minden kis hang behalatszódik, és az ablakomon is bejönnek kintről a hangok, ezért mindig azt hiszem hogy valaki járkál a házban/udvaron, és ez nagyon megrémít, ha nem is ember, akkor azt hiszem hogy valami természetfeletti lény, tudom hogy hülyeségnek hangzik, de hiába próbálom, sehogy sem tudom legyőzni ezt a félelmem, még zenével se:(


16/L


2023. jún. 20. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is félsz este, ha nem vagy egyedül?
2023. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Sajnos ugyan ezzel küzdök, szintén 16L vagyok :(

Minden egyes apró kis neszre kihagy a szívem. Nekem csak az tud segíteni ha nem a zajokra koncentrálok, tudatosan elterelem a figyelmemet. Ez rohadtul hülyén fog hangzani, de én régebben ilyen kisebb torteneteken gondolkodtam, beleképzeltem magam szituációkba, és mint valami "esti mese" ez segített elaludni. Konkrétan mesét csináltam magamnak (és ezt néha még most is használom). Miközben ezeken gondolkoztam el is aludtam, és közben nem figyeltem a zajokra. A szemedet mindenképpen csukd be, szerintem az is sokat segít, ha nem kiguvadt szemekkel keresed a zajforrásokat.

A cél mindenképpen az hogy minél hamarabb elaludj, ezt kell elérned hiszen álmodban nem tudsz ilyesmitol félni.

Estleg még azt megcsinálhatod, hogy hamarabb elmész aludni mint a családod, lakótársaid többi tagja. Így amég ők ébren vannak addig biztonságban érezheted magad.

2023. jún. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt keress szakembert aki segít a szorongást feloldani, mert ez egészségügyi problémákhoz vezet majd, másrészt teremts olyan környezetet, amiben biztonságban érzed magad!

Ha úgy érzed jól magad, akkor csinálhatsz egy zárt, keretes alvóhelyet magadnak. Vagy legyen sarokban az ágyad, mennyezeti érő paraván vagy tolóajtó mögött. Ez lehet sima perforált falemez, ami átendgedi a levegőt, vagy bármi, ami neked biztonságérzetet ad.

A baj az, hogy nem tudsz pihenni, ez fokozza a szorongást és még kevésbé tudsz pihenni, még jobban szorongsz.

De lehet, csak valami sport kellene, ami lefáraszt annyira, hogy pillanatok alatt elalszom és mélyen.

2023. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pl természetfeletti tartalmak fogyasztásának letétele, hitének feladása.


S megsúgom: vannak olyan helyzetek, amikor az életeddel bármi történhet.


Elég egy rosszúl esés, elég csak kimenni az utcára, zebra mellett állni és elüthetnek úgy is, de lakáson belül pl megcsúszol, netán magaddal rántasz valamit stb.


Te pedig képzeletbeli dolgoktól félsz. Nem nonszensz? Ezeken gondolkodj el. Tudatosítsd.


Ha pedig zavarnak a hangok, akkor füldugó, zajvédő füles stb.


Lelki világodat pedig erősítsd.

2023. jún. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!