Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy érhetném el hogy jobban...

Hogy érhetném el hogy jobban értsem magam, és ezáltal ne mások véleményére szoruljak, hanem a sajátom alapján döntsek?

Figyelt kérdés
Nem akarom hogy mások véleményei befolyásolni tudják az én véleményemet, de mivel nem értettem magam sose, ezért az nekem nem igen van, hanem a többiek véleménye alapján formálok egy saját véleményt. Hogy tudnám elérni a kérdésben leírtakat? Mert ez kihat a párkapcsolati témára is, de nem csak arra, hanem úgy mindenre. 17/F
2010. okt. 17. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán, ha még nem nagyon van saját véleményed, a leghasznosabb az lenne, ha több különböző, akár ellentétes véleményt is meghallgatnál egy adott dologról. Ezeket magadban összevetve kialakíthatod a saját véleményedet. Fontos, hogy a véleményeiket meg is indokolják, te meg az érveket mérlegelve dönts!

Vagy egyszerűen olvassál sokfélét...


Az is számít, hogy ki mondja, nem biztos, hogy éppen a környezetedben legmenőbb csapat véleményéhez kell, hogy igazodj!

2010. okt. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igazából olyan nincsen, hogy mások véleménye ne befolyásolná a tiedet, olyan sincs, hogy neked külön véleményed lenne valamiről(olyan lehet, hogy a jelenlévőktől eltérő), mert van olyan, hogy más is ugyanazt vallja x dologról mint te. neked az a véleményed, ami a legközelebb van a személyiségedhez az adott szituációval kapcsolatban...ez mindig így van...s igazából neked a személyiségeden lehet módosítanod, hogy a véleményedet is megmásíthasd. erre lehet törekedni, mármint a személyiségfejlesztésre, hogy mindig a legjobb véleménnyel legyél bármiről is, olyan véleménnyel, amivel nem bántasz meg mást, és építő-, tanítójellegű, hogy a többi egyén is fejlődhessen szellemileg(ezt nem műveltségre, tanultságra értem, hanem bölcsességre). saját magadat pedig meg tudod ismerni, őszinte kereséssel, és egy kis segítséggel, ami egy leírás, mondhatni tanítás az ember "eredetével" kapcsolatban, modern magyarázattal.


például ez az én véleményem, ráadásul más emberek véleménye alapján lett az enyém is ez, ehhez áll a személyiségem a legközelebb, de biztos vagyok benne, hogy nem csak én gondolom így ezt, tehát sajátom, de mégsem csak az enyém. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De én most arra gondolok, hogy én sose hallgatok magamra, illetve magamra hallgatok ha úgy vesszük, mert én cselekszem, de mások véleménye jelentősen befolyásol. Például volt egy lány akivel szerintem jól meglettünk volna, de mindenki azt mondta körülöttem hogy nem működne, csak páran mondták azt hogy meg lehet oldani. Akik azt mondták meg lehet oldani azok az igazi barátaim, de nem tehetek róla, mert amikor negatív véleményeket hallok akkor rögtön elmegy a kedvem mindentől, mégha sikeres is lennék benne, és ilyenkor nem is veszem észre a pozitív dolgokat az adott helyzetben, és így mindenről lebeszélem magam. Ezért szeretném végre nem mást, hanem MAGAMAT megismerni, hogy én milyen vagyok, és ez alapján magamtól megoldani a dolgokat, a saját belátásom szerint. Nyilván néha fontos néhány véleményt hallani, hogy ne fogj hülyeségbe, de az nem normális, hogy egyáltalán fogalmam sincs ki vagyok én, és nincs véleményem semmiről, hanem csak másokra hagyatkozom.
2010. okt. 17. 12:41
 4/4 anonim ***** válasza:

tiszta sor.

ebben a helyzetben és még nagyon sokban mindig 2 döntése van az embernek(vagy megtesz valamit, vagy nem). neked azt kell megtegyed, amit te akarsz, ne azt amit más mond(akar)...ez nem egy olyan szitu, hogy ne ugrass át crossmotorral egy árkot, mert lehet elszúrod és eltörik a kezed lábad és a többi...ez teljesen más, ott érthető, hogy vissza akarnak fogni, de egy ilyennél nem...s amúgy is...ha úgy döntesz a csajnál, hogy belemész a kapcsolatba, akkor evvel az erővel az sem a te véleményed/döntésed lett volna, hanem a jóbarátaidé...kicsit gondolkozz el...te Te vagy, nem más, és akármilyen döntést hozol meg, akkor is te maradsz...viszont mondom azt tudod fejleszteni, hogy mindig a legjobb döntésed születhessen. No erre tudok adni egy instrukciót, hogy hogyan döntsd el, mert az emberben a döntéseinél mindig kétféle hang szól belülről...az egyik hangosan győzköd, szó szerint rád erőltet, hiteget...a másik halk, világos és biztos, nem késztet, csak jelez, hogy van "ilyen" is. Az utóbbi az önzetlen éned hangja, ami mindig a legjobbat akarja neked, szóval ha a legjobb döntéseket akarod meghozni, és a valódi önmagad akarsz lenni, akkor e hangra hallgass, mintsem a másik üvöltőre. Most ezt rávetítve a példádra...hangosan győzködött a hang belül(az ismerőseid negatív véleménye miatt is), hogy elbénáznád a csajt, és biztos nem jöttök majd ki egymással jól...a másik hang pedig csak halkan veled volt, hogy márpedig te képes vagy rá, mert jó ember vagy és megbízható. Melyiket választottad? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!