Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tartsak cölibátust?

Hogyan tartsak cölibátust?

Figyelt kérdés

10 nap után magamhoz kell nyúlnom pedig nem akarok.

Nem birom ki.

37 ffi



nov. 20. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akaraterő. Más nincs.
nov. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

A cölibátus jelentése:

"A magyar cölibátus a latin caelibatus szóból jön, jelentése kb. házasulatlan állapot. "

Az önkielégítés megtagadását nem tartalmazza, csak annyit, hogy nem kötsz házasságot - esetleg kibövítve nem élsz párkapcsolatban sem.


Szerintem amire te gondolsz, az az absztinencia - ez jelenti, hogy valamiröl teljes mértékben lemondasz, megtartóztatod magad, viszont ez lehet bármi, nem csak szexuális tevékenység.


OFF: Miért akarsz lemondani?

nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

A testnek vannak hormonjai. A testünk szaporodásra alkalmas, mint minden más élőlénynél.


Természetes, hogy van egy késztetés az emberben.


S ha nem is vered ki, komoly fájdalmakat élhetsz meg golyóidban, ha csak gyűlik/termelődik az anyag.


De ha nem is nyúlsz hozzá is eldurranhatsz pl álmodban.


Tényleg van értelme olyat ellenezni, ami olyan természetes, mint az, hogy levegőt veszel?


2-es is szépen összefoglalta a lényeg másik oldalát.

nov. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Istennek jobban tetsző élet a cél.


Cigi kv meleg vagyok stb mind mind olyan dolgok,amin változtatni

szeretnék,ha belépek a templomba,akkor jobb lehessek.

nov. 21. 12:50
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
76%

" A testünk szaporodásra alkalmas, mint minden más élőlénynél."

Nem csak hogy alkalmas, kedves 3-as, hanem - tetszik, vagy sem - arra HIVATOTT.

nov. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Cigi kv meleg vagyok stb mind mind olyan dolgok,amin változtatni szeretnék,ha belépek a templomba,akkor jobb lehessek."

Az élvezeti cikkekről le tudsz mondani, de a szexuális beállítottságodon (ami jelenleg homoszexuális) akaraterővel sem tudsz változtatni.

Fogadd el magad úgy ahogy vagy, egyébként nagyon szar életed lesz...

nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fura,mert így is különleges dolgokat enged meg nekem az Isten,állandóan küldi felém a segítségre szorulókat,embereket,állatokat,akik szeretetre szomjaznak.Kb 6 éve érzem magamban ezt a "tehetséget" vagy amit kaptam az égiektől,a gyógyító erőt.

Hiába vagyok meleg,hiába a káros szenvedélyek,úgy látszik ilyen vagyok.

Cseppet sem zavar a másságom,hiszen nem élek benne.

Kapcsolatom sincs,hiszen volt rég nem is egy,azonban már társra nem

-vágyhatok- hiszen akkor eltereli a figyelmem a hivatásomról.Mindenki szeret,elfogad,ez jó érzés.

nov. 22. 12:09
 8/8 anonim ***** válasza:

"Istennek jobban tetsző élet a cél." Ez általában egy idült cerebrum hiányos állapotot valószínűsít ami komoly probléma...


A cigarettáról mindenképp le kéne szokni. A homokosságról ha akarnál se tudnál, a kávé meg egészséges dolog.


A hozzád hasonlóak gyakran mennek papnak. Bár van aki azután a kisfiúknak osztogatja a szeretetét, szóval a szexualitásod elfojtása nem egy jó ötlet. :D


A cölibátus emberi találmány. Az önemgtartóztatás szerintem nem egészséges dolog bár az akaraterőt biztosan fejleszti.


Nálam van hogy egy hónapig se nyúlok magamhoz pedig megtehetném. De ez csak azért van mert az egészségügyi önkielégítés ezredrészt sem ér fel egy páros verzióval. Igaz én a nőket szeretem.

jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!