Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nárcisztikusnak számítok?...

Nárcisztikusnak számítok? (leírom)

Figyelt kérdés

Egy pszichológussal dolgozunk épp fel más jellegű problémát. (borderline hajlamok, impulzivitás, de nem tudjuk mert 2 hete kezdtük!)


És ekkor felmerült, hogy esetleg más is van. Vagy inkább más van a háttérben.

Konkrétan nem tudok kapcsolódni senkihez magamon kívül. Egész életemben idegennek éreztem a családtagjaim, baráti köröm, egyetemi szaktársakat, munkatársakat, mindenkit.


Még ha randiztam vagy lefeküdtem is valakivel, akkor is egy idegennek láttam valahol. Persze nyilván volt akivel mélyebbeket beszélgettünk, de sosem kezeltem senkit a saját nívómon. Mindenki valahol lentebb van. A saját szüleim is.


Még nem mentünk bele jobban ebbe a témába és csak kíváncsiságból google-ztam meg ezt. Különböző személyiségzavarokat látok eddig. Többektől ilyen önzőség esetén hallottam már, hogy nárcizmus. Viszont én mindig tojok rá ki mit gondol. Nincs igényem visszaigazolásra. Kikeresem mit akarok elérni, megkeresem a megfelelő eszközöket/embereket és miután meglett utána megyek a következő célra.


Tudom, hogy önző típusnak tűnök, de nekem ez alap/ösztönös. Ez nárcizmus?



jan. 31. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

A pszichológia nem így működik s nem ilyen egyszerű, ahogyan ezt gondolod.


Diagnózist se 10 mondat után kapsz.


Hosszas beszélgetések, kérdések, megfigyelések, reakciók, no és egész életed, éned elemzésre kerül.


Az emberben pedig alapon van egy alap önzőség.


Vagy pl jómagam másképp észlelem, érzem a dolgokat, ahogy sokan elképzelik azt.

A saját szüleim se ismernek annyira, hogy tudjanak bármivel örömet okozni.

"örülsz? Tetszik?" - kérdéseket kaptam, mert semleges arcom van sok esetben.


S bizony ahogy idősödtem meg kellett mondanom: sajnálom, de ezen dolgoknak nem tudok örülni, ahogyan azt elképzelitek.


Életemben 2 személy van, aki tudja mikkel lehet engem megmozgatni.

Sokszor a legegyszerűbb dolgokkal, amiket pl alkotáshoz fel tudok használni.

Zebra fekete golyóstoll fekete tintával.


Párom nagyon jól időzít ezekkel.


Apró dolgok, de nekem a világot jelentik olykor avagy életmentő.


Míg sokan mások telefonnal, ággyal nagyobb dolgokkal próbálkoztak és csak semleges arccal annyit gondoltam, minek ez nekem?


Már van vagy megveszem, ha kell nekem s olyat, amilyet magam szeretnék. Minek költekeznek feleslegesen?


Minek erőltetik azt, ami nem megy? Rakják el a kis pénzüket és költsék csak magukra.


Hazudni pedig nem fogok.

S nem is tudok.


Emellett számomra pl az 5 szeretetnyelvben az ajándék alig 3%.


No és igen, akkor keresem fel a másikat, ha kell valami, de ugyanígy van mindenki más is.


Legyen szó az illetők társaságáról (beszélgetéstől a túrákig, grillezésig), szakmai tanácsára van szükségem vagy segítségét kérem pl egy projekt kivitelezéséhez stb.


Mindenki adok-kapok elven működik tudat alatt.


Az más kérdés ki mennyire érzelgős vagy lényegre törő.


Nálam, ami dominál még az az ASD (autizmus), ami az alkotás témakörére épül.

Emberi kapcsolatoktól a tanulásig minden.


S ezt az a másik ember vette észre, akit említettem, hogy "2 személy van, aki tudja mivel lehet megmozgatni".

Rövid idő alatt levont egy következtetést.

Cukrászdában beszélgettünk, majd elnézést kérve félbe szakított és leközölte a tényt:

Akármiről és akárkiről beszélsz, mindig alkotással kapcsolatos dolgokra lyukadunk ki.


Sokáig félre is diagnosztizáltak szülővárosomban tini koromtól kezdve.


Sok zavart rámhúztak tévesen, majd évtizedekre rá magamtól keztem rájönni, hogy az önismeretemből hiányzik egy puzzle darab. Egy nagyon fontos rész.


Idővel rátaláltam erre a dologra és minden előnyös és hátrányos vagy semleges dolgom, tulajdonságom, szokásom, képességeim ez az utolsó puzzle-ből ered.


Kértem beutalót megfelelő helyre, hogy utána járjak a dolgoknak és pontot tehessek a gondolatmenetem végére.


Azt se feledd: vannak tünetek és tünetegyüttesek melyek árnyaltak, mert sok máshoz is köthetőek.


Hétköznapi példa erre:

Hasmenés, fejfájás kismillió oka lehet ezeknek.

febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pont ilyen vagyok én is, pszichológusnál sosem voltam, de egész életemet végigkiséri ugyanez.

Az baj, ha én nem érzem problémának?

febr. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es: Én sem érzem problémának. Viszont kíváncsi vagyok mi ez, mert nem értem mások miért látják annak.
febr. 2. 09:35
 4/12 anonim válasza:
100%
Én nem tudom, hogy ez nárcizmus-e, mert manapság már mindenkire azt mondják, hogy nárcisztikus. Az teljesen normális dolog, hogy az embernek általában a saját céljai a legfontosabbak. Ezzel szinte természetes módon együtt jár az, hogy az ember a céljaihoz időnként felhasznál másokat. Az ember általában csak ritkán szorítja háttérbe a saját céljait: a családtagokért, barátokért vagy valakiért, akihez kötődik, de vannak olyanok, akik bárkin átgázolnak a céljaikért és nem gondolkoznak azon, hogy ők utána milyen romokat hagynak maguk mögött. Az már több szempontból érdekes, amikor valaki folyamatosan felhasznál valakit a céljaihoz és amikor elérte, akkor köszöni sem tud. Vannak olyanok, akik életvitelszerűen úgy élnek, hogy állandóan mások hátán felmászva érik el a céljaikat. Ők sokszor fel sem fogják, hogy milyen traumát okoznak másoknak, mert legtöbbször hiányzik belőlük a minimális empátia.
febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, férfi vagy nő vagy? Hányadik gyermekként születtél?

Én kiskoromban azt hittem, a két jóval idősebb testvérem és köztem lévő szakadék miatt alapélményem a magány, de azóta is bárhol vagyok nem tudok kapcsolódni sehova.

Én azért nem tapasztalom hogy problémának látnák ezt mások, mert nincs egy olyan ember aki huzamosabb ideig a környezetemben lenne vagy belelátna egynél több életterületembe, ezért nincs akinek feltűnne.

Illetve megtanultam távolságot tartani, mert nemcsak letojom mit gondolnak rólam de nem érdekel a másik nyűgje amit a célorientált személyem okoz neki (magyarul, senki ne tudjon rámkiabálni semmit)

Én antiszociálisnak mondanám magam elsősorban, ha az extra életképesség egyeseknek nárcisztikus, akkor azt is vállalom.

febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én ez az átgázolós/trauma-hagyós típis vagyok. A családtajgaimért se változtatok a céljaimon.


Ez mit jelent?

febr. 2. 12:40
 7/12 A kérdező kommentje:
5-ös: férfi, egyke.
febr. 2. 12:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez is csak erősebb életösztönből jön, a túlélés záloga valahol...

Kíváncsi leszek, sikerül-e megfejteni a terápia alatt.

febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
4-es vagyok. Azt szerintem csak szakember tudja megmondani, hogy mit jelent.
febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnsz kórosnak, és ne feledd a pszichológus sem tévedetetlen, nem kell mindennel azonosulni amit mond, ezt arra értem, hogy mélykutatást végeztek mi lehet veled a gond. Könnyen meglehet, hogy semmi.
febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!